fbpx

Technika podania z wybiegnięciem na pozycję (+zakończenie).

Organizacja ćwiczenia
  • Czas ćwiczenia 10′ – 15′.
  • Pole ćwiczenia: Połowa boiska.
  • Sprzęt: Stożki, Oznaczniki, Piłki.
Opis ćwiczenia
Zawodnicy ustawieni tak jak na animacji i grafice. W tym ćwiczeniu znajdujemy się w dwóch fazach atakowania, ale wprowadzając dodatkowe modyfikacje możemy dodać kolejne fazy gry (o propozycjach modyfikacji przeczytasz w Wskazówkach i Uwagach). Ćwiczenie rozpoczyna zawodnik z piłką. (1) wykonuje podanie do partnera ustawionego przed polem karnym. Zawodnik przyjmuje piłkę kierunkowo i wymienia podania (współpraca) z zawodnikiem w środku pola (2,3,4). Po wymianie podań zawodnik wybiega na pozycję i oddaje strzał na bramkę (zakończenie akcji).
Wskazówki i Uwagi

Piałem o dodatkowej modyfikacji w której możemy dodać obrońców. W tym celu musimy też dodać bramki, moim zdaniem lepiej jak to będą bramki otwarte ustawione ze stożków – ! bramki mogą przeszkadzać w rozegraniu akcji. W przypadku dodania obrońców, mają oni zadanie po odebraniu piłki przeprowadzić ją przez jedną z otwartych bramek. Zwracaj uwagę na przyśpieszenie gry w środkowej części boiska (ogranicz liczbę kontaktów z piłką). Ćwiczenie rozegrane jest na dwie strony i przejście zawodników co jedną pozycję.

Punkty Coachingowe

Wybiegnięcie na pozycję.

Współpraca w środku pola.

Rywalizacja 1v1, 2v2.

Mam nadzieję, że ćwiczenie zainteresowało Ciebie i wykorzystasz je w swoim treningu - daj znać w komentarzu, co byś zmienił, może coś dodał?. Wiem, że jedno ćwiczenie, przeprowadzone przez dziesięciu trenerów, będzie miało dziesięć różnych wariantów - dlatego liczę też na Twoją opinie. Zapraszam Ciebie również do sprawdzenia nowych materiałów treningowych, które na pewno wzbogacą Twoją bazę treningową. Pozdrawiam Damian!

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping