fbpx

Gra hiszpańska 4v2 faza atakowania z momentem przejścia A-B.

Zeskanuj Kod QR i pobierz ćwiczenie na telefon!
dropbox
Organizacja ćwiczenia
Cel gry | Punkty Treningowe

Czas ćwiczenia: 20'

Pole ćwiczenia: 2x 20m

Sprzęt treningowy: Stożki, Oznaczniki, Piłki.

Faza atakowania + moment przejścia A/B.

Aktywny pressing po stracie piłki.

Zawężenie pola gry.

Gra na utrzymanie.

Mobilność - ruch od i do piłki.

Punkty treningowe są zmienne i uzależnione od fazy gry w jakiej znajduje się zespół i co Trener chce "wyciągnąć" z danego ćwiczenia.

Opis ćwiczenia

Zawodnicy ustawieni tak jak na grafice i animacji. W tym zadaniu chodzi o pracę zawodników w fazie atakowania i doskonaleniu momentu przejścia A-B. Zawodnicy w atakowaniu grają na utrzymanie w grze 4v2 – w przypadku straty piłki muszą jak najszybciej wyjść do aktywnego pressingu w celu odzyskania piłki. Drużyna, która odzyskała piłkę ma zadanie przegrać piłkę do swojego pola gry i następuje zamiana ról w fazach gry.

Wskazówki i Uwagi

Zadanie w fazie atakowania z momentem przejścia A/B. W takim przypadku couchingujemy tylko drużynę która jest w fazie atakowania ze szczególnym uwzględnieniem momenty przejścia. Po stracie piłki zawodnicy pracują na zasadzie reguły 5 sekund. Zwracaj uwagę na skok pressingowy w którym nie skupiają się na zawodnikach w atakowaniu tylko na piłce. Szczególnie ważny jest ten pierwszy moment po stracie, kiedy drużyna odzyskała piłkę i nie jest jeszcze na tyle zorganizowana, żeby przejść do ataku, ale z drugiej strony drużyna w momencie przejścia A-B też nie jest zorganizowana i bardzo łatwo można ją zaskoczyć zagrywając piłkę na słabszą stronę przeciwnika. Ja to nazywam ryzykiem akceptowalnym, które podejmujemy w celu odzyskania piłki po stracie.

Obraz Luty

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping