fbpx

Zamykanie linii podania w grach.

Grafika ćwiczeń

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy ustawieni tak jak na grafice. Zaczynają zawodnicy z piłką, podaniem do partnera ustawionego po przeciwnej stronie – wymieniają podania i ponownie zawodnik zagrywa piłkę poziom wyżej. Tam zawodnik przyjmuje lub zagrywa piłkę zwrotną do zawodnika w pozycji otwartej, który otwiera grę do wybiegającego zawodnika, a następnie przeprowadza piłkę na początek pola gry. Strefa 2: Zawodnicy wykonują pracę na drabinkach koordynacyjnych oraz stożkach, następnie pracują technicznie z partnerem i wymieniają się pozycjami.

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy ustawieni tak jak na grafice. Podania według schematu. Ważny element pracy  zawodnika to dokładne wykonanie zadania. Ruch od i do piłki, zagranie piłki wewnętrzną częścią stopy, wybiegnięcie na pozycję.

Opis ćwiczenia:

Celem gry jest zamykanie przestrzeni i linii podania. W sytuacji przegrania piłki do drugiej strefy zawodnicy kończą akcję strzałem na bramkę.  W momencie przejścia B-A muszą zagrać piłkę do drugiej strefy i tam zawodnicy kończą akcje strzałem na bramkę. Piłkę wprowadza Trener.

Opis ćwiczenia:

Wyznaczamy 3 strefy – niska – średnia  wysoka. Strefa niska 2v1, średnia 4v2, wysoka  0v3. Jesteśmy w fazie bronienia i w tej fazie coachingujemy zawodników. Zadaniem zawodników w bronieniu jest zepchniecie atakujących do bocznej strefy boiska. Zawodnik 9 zamyka linie podania i kierunkuje przeciwnika do bocznej strefy. Zawodnicy 10 i 8 wychodzą do aktywnego pressingu, a zawodnik 6 asekuruje w bronieniu. Zawodnicy 4-5 skracają pole gry.

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping