fbpx

Zające podbierają zapasy myśliwego.

Organizacja ćwiczenia
  • Czas ćwiczenia: 10′.
  • Pole ćwiczenia: 20x20m
  • Sprzęt: Stożki, Oznaczniki, Pachołki, Piłki.
Opis ćwiczenia
Zawodnicy ustawieni tak jak na animacji i grafice. Zawodnicy (zające) poruszają się dowolnie po polu gry. Ich zadaniem jest zbieranie zapasów, które zgromadził sobie myśliwy. Zające wszystkie zapasy muszą odnieść do norki. Jeśli jakiś zając zostanie złapany przez myśliwego (trener) musi zostawić zrabowane zapasy i uciec do norki po czym znowu może wrócić zbierać zapasy.
Wskazówki i Uwagi

Jako Trener w tym ćwiczeniu musisz być aktywny, przeszkadzać zawodnikom. Wszystkie zapasy odnoszone są przez zające w rękach. Ćwiczenie najlepiej zastosować w najmłodszych grupach dlatego utrudniaj zawodnikom zadanie, ale nie na tyle, żeby im się nie udawało odnieść zapasów do norki. Możesz wprowadzić różne formy przemieszczania się zawodników np. na jednej nodze, tyłem itd.

Punkty Coachingowe

Szybkość / Spryt.

Kontrola przestrzeni.

Mam nadzieję, że ćwiczenie zainteresowało Ciebie i wykorzystasz je w swoim treningu - daj znać w komentarzu, co byś zmienił, może coś dodał?. Wiem, że jedno ćwiczenie, przeprowadzone przez dziesięciu trenerów, będzie miało dziesięć różnych wariantów - dlatego liczę też na Twoją opinie. Zapraszam Ciebie również do sprawdzenia nowych materiałów treningowych, które na pewno wzbogacą Twoją bazę treningową. Pozdrawiam Damian!

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping