fbpx

Wybiegnięcie na pozycję – wyjście z cienia

Chce kontynuować temat wybiegnięcia na pozycję – tym razem zadanie wyjścia zawodnika zza pleców przeciwnika. Jest to jedno z działań indywidualnych, które sprawia, że zawodnik będący przy piłce posiada wiele wariantów rozegrania piłki w ataku. Zwracaj również uwagę swoim zawodnikom, że to nie zawodnik z piłką określa kierunek podania tylko zawodnik bez piłki swoim ruchem wskazuje gdzie chce otrzymać podanie. Ćwiczenie najlepiej stosować w części wstępnej treningu.

Organizacja ćwiczenia
  • Czas ćwiczenia 10′
  • Pole ćwiczenia: 12x12m.
  • Sprzęt: Stożki, Oznaczniki, Piłki.
Opis ćwiczenia

Wyjście z cienia, jest zadaniem zawodnika bez piłki. Swoim ruchem musi stworzyć bezpieczną line podania pomiędzy podającym, a adresatem podania. To zawodnik wybiegający na pozycję wymusza swoim ruchem podanie, ale w taki sposób, żeby zminimalizować ryzyko utraty piłki.

Wskazówki i Uwagi

Zawodnicy muszą unikać ustawienia w linii ZAWODNIK – PRZECIWNIK – GRACZ Z PIŁKĄ. Wybiegnięcie na pozycje jest uwarunkowane sytuacją na boisku, może być wbiegnięcie w wolną strefę, ustawienie się zawodnika w przestrzeni pomiędzy zawodnikami broniącymi. Jednak wszystko zależy od zawodnika i jego poczucia timingu, on sam musi wiedzieć kiedy najlepiej wbiec w strefę, żeby zespół miał najlepsze korzyście z tego.

Coaching Points

Wybiegnięcie na pozycję.

Ruch od i do piłki.

Kontrola przestrzeni.

Utrzymanie się przy piłce.

Programy Treningowe dla Twojej drużyny.

20 gotowych konspektów Treningowych (konspekt na każdy dzień tygodnia)

80 środków treningowych (ćwiczenia się nie powtarzają)

Grafiki ćwiczeń treningowych ze szczegółowym opisem (grafika w programie ProTrainUp)

Animacja każdego ćwiczenia (kod QR) (animacja w programie ProTrainUp)

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping