fbpx

Wybiegnięcie na pozycję (forma ścisła) VS Wybiegnięcie na pozycję z rywalizacją – część 1.

Na samym początku chcę powiedzieć, że to co przekazuje w tym artykule to założenia, zasady, którymi ja się kieruję. Jeśli TY trenujesz inaczej, szanuje to i nie zamierzam w żaden sposób Ciebie przekonywać do swojej metody pracy – każdy z nas trenerów pracuje inaczej i o to w piłce nożnej właśnie chodzi. 

Chcę jednak zaznaczyć, że nie można zupełnie rezygnować z formy ścisłej, szczególnie w najmłodszych grupach gdzie zawodnicy dopiero wkraczają w świat treningu lub kiedy chcemy wprowadzić określone ćwiczenie i zawodnicy muszą się przygotować do jego wykonania – później po prostu rozbudowujemy formę ścisłą, jednak w tym przypadku musi to być tylko krótki incydent.

Na prostym przykładzie działania indywidualnego jakim jest WYBIEGNIĘCIE NA POZYCJĘ chcę pokazać ile można stracić wprowadzając tylko formę ścisłą, a ile możesz zyskać wprowadzając tylko 1 przeciwnika z dodatkowym zadaniem.

Organizacja ćwiczenia
  • Czas ćwiczenia 10′
  • Pole ćwiczenia: 12x12m.
  • Sprzęt: Stożki, Oznaczniki, Piłki.
Opis ćwiczenia

Wyjście z cienia, jest zadaniem zawodnika bez piłki. Swoim ruchem musi stworzyć bezpieczną line podania pomiędzy podającym, a adresatem podania. To zawodnik wybiegający na pozycję wymusza swoim ruchem podanie, ale w taki sposób, żeby zminimalizować ryzyko utraty piłki.

Zawodnicy ustawieni tak jak na animacji. Zawodnik z piłką po krótkim prowadzeniu podaje piłkę do współpartnera, który odgrywa piłkę. W tym samym czasie trzeci zawodnik wybiega na pozycję, otrzymując podanie.

Wskazówki i Uwagi

Zwracaj swoim zawodnikom, że cały czas muszą być pod grą, ciągły ruch i szukanie linii podania, muszą sprawiać, że że zawodnicy cały czas kontrolują przestrzeń. Ostatni zawodnik po przeprowadzeniu piłki, zagrywa ją na początek ćwiczenia i zawodnicy zaczynają pracować według schematu.

Coaching Points

Wybiegnięcie na pozycję.

Wsparcie zawodnka z piłką.

Technika podania i przyjęcia piłki.

Stworzenie wolnej przestrzeni dla zawodnika z piłką.

Programy Treningowe dla Twojej drużyny.

20 gotowych konspektów Treningowych (konspekt na każdy dzień tygodnia)

80 środków treningowych (ćwiczenia się nie powtarzają)

Grafiki ćwiczeń treningowych ze szczegółowym opisem (grafika w programie ProTrainUp)

Animacja każdego ćwiczenia (kod QR) (animacja w programie Unicoach)

Dodatkowo eBook – Fundamenty Gry (plik do pobrania PDF)

Dodatkowo eBook – Struktura Jednostki Treningowej (plik do pobrania PDF)

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping