fbpx

Współpraca w bocznym sektorze boiska z wbiegnięciem (wcięciem) zawodnika w pole karne + zakończenie akcji ofensywnej.

Grafika ćwiczeń

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy ustawieni tak jak na animacji. Zaczynają zawodnicy z piłką – wykonują podanie do partnera ustawionego po przeciwnej stronie. Po określonej ilości podań zawodnicy wykonują ćwiczenia ogólnorozwojowe po linii prostej, zmieniając się miejscami. Po określonych ćwiczeniach ogólnorozwojowych przechodzą ponownie do podań. Ten element rozgrzewki powtarzamy kilka razy. Drugi etap to ćwiczenia techniczne z elementem startów. Po skończonym ćwiczeniu technicznym zawodnik wykonuje dynamiczny start ok. 5m.

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy ustawieni tak jak na grafice. Zadaniem w tym ćwiczeniu jest wymiana podań w strukturze 4-3-3. Zawodnicy muszą zachować naturalne meczowe warunki z wybieganiem na pozycję, ruchem od i do piłki, wymianą podań na ścianę i szukaniem wolnych przestrzeni. Wszystko zgodnie z zachowaniem struktury ustawienia 4-3-3.

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy ustawieni w strukturze 4-3-3. Ich zadaniem jest wymiana podań zgodnie z zasadami współpracy zawodników w środkowej strefie pola gry z zawodnikami ustawionymi w bocznej strefie pola gry. Zawodnicy sami decydują o momencie wcięcia się zawodnika z bocznej strefy do pola karnego. Zawodnicy na pozycjach 2/7 – 3-11 nie biegają po linii bocznej tylko wbiegają (wcinają się) w pole karne. Następnie zakończenie akcji strzałem. Wariant II: z obiegnięciem obrońcy. Zadanie wykonywane jest na dwie strony. Możemy dodać obrońców i wprowadzić element rywalizacji.

Opis ćwiczenia:

Gra zadaniowa z doskonaleniem elementów treningu. Zawodnicy niebiescy atakują zgodnie z modelem współpracy w bocznej strefie boiska i wbiegnięciem (wcięciem) w pole karne. Zawodnicy broniący po odzyskaniu piłki wykonują szybki atak na dwie małe bramki.

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping