fbpx

Utrzymanie się przy piłce z wykorzystaniem współpracy trójkowej.

Zeskanuj Kod QR i pobierz konspekt na telefon!
Utrzymanie się przy piłce z wykorzystaniem współpracy trójkowej Dropbox
Grafika ćwiczeń

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy ustawieni w dwóch grupach. Zaczyna zawodnik z piłką (1) wykonuje podanie do partnera ustawionego po przeciwnej stronie. Po podaniu zawodnik przechodzi za piłką wykonując ćwiczenia ogólnorozwojowe. (2) zawodnik przyjmuje piłkę kierunkowo i wymienia podaje piłkę do zawodnika po lewej stronie (3) zawodnik wykonuje podanie wsteczne i wybiega na pozycję. (4) Gracz zagrywa piłkę (na jeden kontakt lub z przyjęciem) po przekątnej. (5) Zawodnik na jeden kontakt zagrywa piłkę wsteczna i wybiega na pozycję. (6) Ostatnia piłka jest otwierająca do zawodnika wybiegającego na pozycję (7) Przeprowadzenie piłki na początek ćwiczenia.

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy ustawieni w trójkącie. W tym zadaniu współpracują w trójkącie. Schemat podań i ruch zawodników taki jak na grafice i animacji. Wskazówka: Można aktywować zawodników w środku pola, którzy będą rotować miejscami (o jeden dalej). Zawodnicy w środku pola mogą imitować zawodników na pozycjach 6-8-10. Najwyżej ustawiony zawodnik to zawodnik numer 9. Cel zadania: Aktywacja zawodników i przygotowanie do części głównej treningu.

Opis ćwiczenia:

Zadanie w dwóch wariantach – bez przeciwnika i z przeciwnikiem (obrońcy). W tym ćwiczeniu zawodnicy współpracują w trójkach w środku pola – ich zadaniem jest tak budować akcję ofensywną, żeby atak przenieść do bocznych sektorów boiska. Następnie zawodnicy mają dowolność zakończenia akcji np. zawodnik na pozycji 7 – 11 wbiega w pole karne i kończy zadanie strzałem na bramkę lub zawodnicy na pozycji 7-11 dośrodkowują piłkę w pole karne.

Opis ćwiczenia:

Wariant II: Jest to progresja ćwiczenia ponieważ wprowadzamy utrudnienie zawodnikom atakującym dodając obrońców. Obrońcy po przejęciu piłki mają zadanie wyprowadzić ją i zdobyć bramkę do jednej z dwóch małych bramek.

Opis ćwiczenia:

Zadaniem zawodników w fazie atakowania jest otwarcie i budowanie gry zakończone uderzeniem do bramek imitujących zawodników na pozycjach 7/11 lub wprowadzenie piłki do strefy wysokiej i uderzenie do bramki imitującej zawodnika na pozycji 9. Celem zawodników w fazie bronienia ustawionych w systemie 1-4-3-3 jest odbiór piłki i jak najszybsze zakończenie akcji strzałem na bramkę. Współpraca zawodników na pozycji 4/6/8 podczas budowania gry (ustawienie w 3 liniach w pionie i poziomie), Asekuracja ataku przez zawodników nie biorących udziału w końcowym etapie budowania gry. W momencie przejścia A/B natychmiastowy podskok pressingowy do piłki.

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping