fbpx

Utrzymanie się przy piłce po odbiorze w strefie średniej z akcentem zmiany centrum gry + zakończenie strzałem na bramkę.

Zeskanuj Kod QR i pobierz konspekt na telefon!
QR
Grafika ćwiczeń

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy ustawieni tak jak na grafice. Zadanie rozpoczyna zawodnik z piłką. Zawodnik z piłką wymienia podania z partnerem, który ustawiony jest po przeciwnej stronie (1, 2). Po wymianie podań przyjmuje piłkę (lub gra na 1 kontakt) do zawodnika ustawionego piętro wyżej (3). (4) Zawodnik wybiega na pozycję i podaniem zmienia centrum gry (zagrywa piłkę do przeciwnego rzędu). (5) Po podaniu wykonuje zadania na drabince koordynacyjnej. Trener nie określa zawodnikom zadań na drabince koordynacyjnej. Można wpleść do rozgrzewki zadania ogólnorozwojowe, ale nie jest to warunek konieczny ponieważ ogólnorozwój zawodnicy zrobią w rozgrzewce – stretchingu dynamicznym. Odległość zawodników w rzędach 10-12m.

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy ustawieni tak jak na grafice. Zadanie aktywujące zawodników do części głównej treningu. Podania według schematu na grafice. Do tego zadania wykorzystujemy środkową część boiska i jego całą szerokość. Zwracamy uwagę na jakość wykonywanych podań, zawodnicy muszą być cały czas w ruchu, wybiegać na pozycję. Zawodnik w centrum boiska (10) swoim podaniem przyśpiesza grę – zmieniając jej centrum. Najlepiej gdyby to było podanie bez przyjęcia piłki. Pole gry: Środkowa strefa boiska.

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy podzieleni na dwa zespoły. Boisko podzielone na dwa pola gry. W jednym polu gry zawodnicy rywalizują w grze 5v3. Zadaniem zawodników broniących jest odbiór piłki i zmiana centrum gry przez podanie do swojego pola. Za piłką przebiega 3 zawodników niebieskich i 3 zawodników białych. Gra jest dalej kontynuowana w ustawieniu 5v3. Pole gry 2x 25m x 20m.

Opis ćwiczenia:

Progresja poprzedniego ćwiczenia. Gra zadaniowa w większym polu gry – środkowa strefa boiska jest podzielona na dwa sektory. Zadaniem zawodników w bronieniu jest odbiór piłki i zmiana centrum gry na słabszą stronę przeciwnika. W zależności w jakim sektorze zostanie odebrana piłka, zawodnik, który przejął piłkę musi zmienić centrum gry do drugiego sektora. Zawodnicy kończą zadanie strzałem na bramkę.

1

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping