fbpx

Tunel z zakończeniem.

Organizacja ćwiczenia
  • Czas ćwiczenia 10′.
  • Pole ćwiczenia: 15x15m.
  • Sprzęt: Stożki (Pachołki), Małe bramki, Piłki, Oznaczniki.
Opis ćwiczenia

Ćwiczenie bardzo proste, skierowane dla najmłodszych zawodników, którzy dopiero stawiają swoje pierwsze piłkarskie kroki. Zawodnicy podzieleni na dwie grupy. Zadaniem jest prowadzenie piłki slalomem i zakończenie ćwiczenia strzałem na bramkę.

Wskazówki i Uwagi

Zawodnicy podzielni na dwie grupy – każdy zawodnik z piłką. Można wprowadzić rywalizację, która grupa zdobędzie najwięcej bramek ta wygrywa. Nie pośpieszaj zawodników, ponieważ nie jest to ćwiczenie na czas tylko na dokładność i naukę prowadzenia piłki. Żeby zawodnicy zrozumieli slalom lub tor prowadzenia piłki, możesz się na samym początku przebiec razem z nimi po slalomie, ale bez piłek – na sucho. Możesz też zrobić drugi wariant tego ćwiczenia dodając bramkarzy. Jesteśmy na etapie nauki, więc już teraz wprowadź prowadzenie piłki słabszą nogą i tak samo zakończenie strzałem na bramkę też słabszą nogą. Na początku nie będzie to wyglądać w ogóle, ale konsekwentnie pracuj nad tym elementem.  

Punkty Coachingowe

Technika prowdzenia piłki.

Zakończenie strzałem na bramkę.

Mam nadzieję, że ćwiczenie zainteresowało Ciebie i wykorzystasz je w swoim treningu - daj znać w komentarzu, co byś zmienił, może coś dodał?. Wiem, że jedno ćwiczenie, przeprowadzone przez dziesięciu trenerów, będzie miało dziesięć różnych wariantów - dlatego liczę też na Twoją opinie. Zapraszam Ciebie również do sprawdzenia nowych materiałów treningowych, które na pewno wzbogacą Twoją bazę treningową. Pozdrawiam Damian!

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping