fbpx

Trening strzelecki z wymianą podań (po kopercie).

Organizacja ćwiczenia
Cel gry | Punkty Treningowe

Czas ćwiczenia: 15'.

Pole ćwiczenia: Połowa boiska.

Sprzęt treningowy: Stożki, Oznaczniki, Piłki, Postać (Tyczki).

Technika podania + Akcent strzelecki.

Ruch od piłki i do piłki - Wybiegnięcie na pozycję.

Komunikacja.

Kontrola przestrzeni.

Timing.

Punkty treningowe są zmienne i uzależnione od fazy gry w jakiej znajduje się zespół i co Trener chce "wyciągnąć" z danego ćwiczenia.

Opis ćwiczenia

Zawodnicy ustawieni tak jak na grafice i animacji. Zadanie w formie ścisłej gdzie skupiamy się na technice podań z zakończeniem strzałem na bramkę. Zawodnicy pracują według schematu taki jak widzisz na grafice i animacji. Zadanie rozpoczyna zawodnik z piłką, który wymienia podanie z partnerem ustawionym po przeciwnej stronie (1,2), zawodnicy grają na ścianę. Po wymianie podań zawodnik z piłką przegrywa piłkę do drugiego rzędu (3). Zawodnik może przyjąć piłkę lub zagrać na jeden kontakt piętro niżej do wybiegające do piłki zawodnika (4). W tym momencie zawodnik musi przyśpieszyć grę i zagrać na jeden kontakt (5) do wbiegającego (wcinającego) się zawodnika w pole karne, który kończy zadanie strzałem na bramkę (6).

Wskazówki i Uwagi

W tym ćwiczeniu jesteśmy w fazie atakowania dlatego ważne dla nas są zadania ofensywne takie jak mamy w punktach treningowych. Wymiana podań jest w prostym schemacie, dlatego musimy zwracać uwagę na jakość wykonywania zadań. Zawsze powtarzam zawodnikom, że nie ma być JAKOŚ – tylko ma być JAKOŚĆ! Dodatkowo możemy dać bramkarzowi zadanie, gdzie po złapaniu piłki musi zagrać piłkę do odpowiedniej strefy.

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping