fbpx

Trening strzelecki – współpraca w środkowej strefie boiska.

Trening strzelecki – współpraca w środkowej strefie boiska – Wariant 1

Trening strzelecki – współpraca w środkowej strefie boiska – Wariant 2

Organizacja ćwiczenia
Cel gry | Punkty Treningowe

Czas ćwiczenia: 15'

Pole ćwiczenia: Połowa boiska.

Sprzęt treningowy: Stożki, Oznaczniki, Piłki, Bramki.

Faza atakowania.

Budowanie akcji w środkowej strefie boiska.

Budowa trójkątów.

Zakończenie akcji w strefie wysokiej.

Zachowanie w momencie przejścia A-B (aktywny pressing).

Punkty treningowe są zmienne i uzależnione od fazy gry w jakiej znajduje się zespół i co Trener chce "wyciągnąć" z danego ćwiczenia - punkty które tutaj widzisz są propozycjami, które możesz wykorzystać lub zmienić według swojego planu gry.

Opis ćwiczenia

W tym zadaniu jesteśmy w fazie atakowania, ale oczywiście zwracamy uwagę na momenty przejścia A/B. To zadanie jest w dwóch wariantach – bez przeciwnika i z przeciwnikiem (obrońcy). Faza atakowania oraz moment przejścia są w tym zadaniu propozycją, równie dobrze możesz w tym ćwiczeniu pracować nad faza bronienia i momentem przejścia B-A. W moim modelu gry wykorzystuje boczne sektory boiska do atakowania. W tym ćwiczeniu widzisz współpracę zawodników w środku pola – ich zadaniem jest tak budować akcję ofensywną, żeby atak przenieść do bocznych sektorów boiska. Następnie zawodnicy mają dowolność zakończenia akcji np. zawodnik na pozycji 7 – 11 wbiega w pole karne i kończy zadanie strzałem na bramkę lub zawodnicy na pozycji 7-11 dośrodkowują piłkę w pole karne.

Wskazówki i Uwagi

Zadanie to polega na kreowaniu gry – dlatego to co się dzieje w środkowym sektorze nie jest umówione, nie wymagaj od zawodnika, że ma podać do 6, 6 do 8, a 8 do 10 itd. Wymagaj kreatywności, która ma doprowadzić do celu, a celem w tym zadaniu jest budowanie gry do bocznych sektorów boiska. Prowadząc takie ćwiczenia, każdy zawodnik musi mieć określone zadnia, np. jeśli zawodnik 7 dośrodkowuje to 11 musi wcinać się w pole karne i odwrotnie w sytuacji dośrodkowania przez zawodnika 11. Zawodnik na pozycji 9 musi wiedzieć w jaką strefę ma wbiegać i tak samo z innymi zawodnikami. Nie zostawiaj nic przypadkowi, wszystko musisz mieć zaplanowane, nie rób ćwiczenia dla ćwiczenia  tylko każde ćwiczenie musi być najbardziej realne i musi uczyć Twoich zawodników gry, którą chcesz, żeby grali. Zadanie to masz również w 2 wariancie: Jest to progresja ćwiczenia ponieważ robisz utrudnienie zawodnikom atakującym wprowadzając obrońców. Obrońcy po przejęciu piłki mają zadanie wyprowadzić ją i zdobyć bramkę do jednej z dwóch małych bramek. Jeśli masz dwóch bramkarzy – wykorzystaj ich i zamiast dwóch małych bramek ustaw dużą i dzięki temu dodatkowo uzyskasz grę taktyczną.

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping