fbpx

Technika podania zamiana centrum gry + (gra na ścianę).

Organizacja ćwiczenia
  • Czas ćwiczenia 15′
  • Pole ćwiczenia: Odległości od stożków 10m.
  • Sprzęt: Stożki, Oznaczniki, Piłki.
Opis ćwiczenia

Zawodnicy ustawieni tak jak na animacji i grafice. Ćwiczenie rozpoczynają zawodnicy z piłką. (1) wykonują podanie do partnera ustawionego po przeciwnej stronie (2) zawodnik bez przyjęcia (gra na ścianę) lub z przyjęciem piłki zagrywa piłkę wsteczną i wybiega na pozycję. (3) Zawodnik przyjmuje piłkę wsteczną lub zagrywa na jeden kontakt do wybiegającego partnera. (4) Zawodnik przyjmuje piłkę i przeprowadza piłką na początek ćwiczenia w drugiej grupie.

Wskazówki i Uwagi

Zadanie bardzo podobne do poprzedniego ćwiczenia. Zadanie wykonywane na dwie strony jednocześnie. Przejścia zawodników A-B-C-A’-B’-C’-A. Staraj się tak budować zawodników, żeby wszystkie piłki zagrywali na jeden kontakt, oczywiście, jeśli masz mniej zaawansowanych zawodników to nie ma problemu żeby pracowali na zasadzie “przyjmij – zagraj” Po 5 minutach jak zawodnicy złapią ustawienie zdejmij stożki, dzięki temu stwarzasz swoim zawodnikom naturalne środowisko do treningu – przecież na boisku nie ma stożków. Żeby zachować płynność ćwiczenia – zwracać uwagę na poprawne wykonanie unktów coachingowych.

Punkty Coachingowe

Każde podanie musi być wykonane wewnętrzną częścią stopy, starajmy się żeby zawodnicy grali na jeden kontakt.

Wybiegnięcie na pozycję zawodnika musi mieć odpowiedni czas – zwracaj uwagę na tempo biegu, żeby zawodnik nie był za szybki i nie musiał się cofać po piłkę, ale też nie był za wolny żeby nie gonił piłki.

Nie chcemy, żeby zawodnicy stali przy stożkach, wymagaj od nich, żeby cały czas pracowali od i do piłki. Muszą tak kontrolować przestrzeń, żeby być cały czas pod grą. Muszą mieć świadomość ,że w czasie meczu, ale też każdej gry dawali wsparcie swoim partnerom z piłką.

Mam nadzieję, że ćwiczenie zainteresowało Ciebie i wykorzystasz je w swoim treningu - daj znać w komentarzu, co byś zmienił, może coś dodał?. Wiem, że jedno ćwiczenie, przeprowadzone przez dziesięciu trenerów, będzie miało dziesięć różnych wariantów - dlatego liczę też na Twoją opinie. Zapraszam Ciebie również do sprawdzenia nowych materiałów treningowych, które na pewno wzbogacą Twoją bazę treningową. Pozdrawiam Damian!

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping