fbpx

Technika podania – współpraca po trójkącie.

Organizacja ćwiczenia
Cel gry | Punkty Treningowe

Czas ćwiczenia: 15'

Pole ćwiczenia: 20m x 20m x 20m

Sprzęt treningowy: Stożki, Oznaczniki, Piłki.

Technika podania.

Gra na utrzymanie.

Budowa trójkątów.

Technika podania.

Wbiegnięcie na pozycję.

Punkty treningowe są zmienne i uzależnione od fazy gry w jakiej znajduje się zespół i co Trener chce "wyciągnąć" z danego ćwiczenia.

Opis ćwiczenia

Zawodnicy ustawieni w trójkącie. Nie wszystkie zadania z doskonalenia techniki podania muszą być prowadzone w kwadratach czy prostokątach. Coraz częściej w swoim treningu używam różnego rozstawienia zawodników. W tym zadaniu zależy mi na złapaniu współpracy w trójkącie, dlatego też używam takiego ustawienia zawodników. Schemat podań jaki wprowadzam widzisz na grafice i animacji. Zadanie proponuję wprowadzić w grupach starszych, ponieważ młodsi zawodnicy mogą mieć problem ze schematem podań.

Wskazówki i Uwagi

Niby proste zadanie, ale jeśli zaczniesz zwracać uwagę na szczegóły i poprawne wykonywanie punktów treningowych na pewno trudność wzrośnie. Jak widzisz na animacji miejsce zmieniają tylko zawodnicy na zewnątrz, jednak możesz też aktywować zawodników w środku pola, którzy będą rotować miejscami (o jeden dalej). Zawodnicy w środku pola mogą imitować zawodników na pozycjach 6-8-10. Najwyżej ustawiony zawodnik to zawodnik numer 9.

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping