fbpx

Technika podania w 4 grupach.

Organizacja ćwiczenia
Cel gry | Punkty Treningowe

Czas ćwiczenia: 15'

Pole ćwiczenia: 20m x 20m

Sprzęt treningowy: Stożki, Oznaczniki, Piłki, Tyczki, Drabinka koordynacyjna.

Technika podania.

Ruch od i do piłki.

Wybiegnięcie na pozycję.

Koordynacja.

Punkty treningowe są zmienne i uzależnione od fazy gry w jakiej znajduje się zespół i co Trener chce "wyciągnąć" z danego ćwiczenia.

Opis ćwiczenia

Zawodnicy podzielni na cztery grupy. Zadanie rozpoczyna zawodnik z piłką, (1) wykonuje podanie po przekątnej i rozpoczyna ćwiczenie na drabince koordynacyjnej. (2) zawodnik wykonuje podanie po linii prostej wsteczne i rozpoczyna slalom pomiędzy tyczkami. (3) zawodnik wykonuje podanie po przekątnej i wykonuje przeskoki przez tyczkę. (4) zawodnik wykonuje podanie po linii prostej na początek ćwiczenia i wykonuje ćwiczenia koordynacyjne na stożkach lub przeprowadza piłkę slalomem pomiędzy stożkami.

Wskazówki i Uwagi

Zadanie w formie ścisłej dlatego ważna jest kontrola i korekta zadań. Zawodnicy nie mają się śpieszyć tylko spokojnie bez pośpiechu wykonywać zadania. Ćwiczenia koordynacyjne zawodnicy mogą dobierać sami lub Trener określa zadania. Jeśli masz więcej zawodników to możesz zadanie przeprowadzić np. w 2 organizacjach lub dodać więcej piłek. Spowoduje to, że zwodnicy nie będą mieć długich przestojów.

65

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping