fbpx

Technika podania (podanie jedną linie dalej).

Organizacja ćwiczenia
  • Czas ćwiczenia 10′ / 15′
  • Pole ćwiczenia: 10x10m.
  • Sprzęt: Stożki, Małe bramki, Piłki.
Opis ćwiczenia

Zawodnicy ustawieni tak jak na animacji i grafice. Schemat podań w którym głównym punktem coachingowy jest zagranie piłki linie wyżej. Po zagraniu i przyjęciu kierunkowym przez zawodnika wyprowadza on piłkę z pola gry i oddaje strzał na mała bramkę. Ćwiczenie wykonywane na dwie strony. Zmiany zawodników, piętro wyżej.

Wskazówki i Uwagi

Ćwiczenie dynamiczne, zwracaj uwagę, żeby podanie linie dalej przyśpieszało grę. Zawodnicy w tym ćwiczeniu powinni mieć jak najmniej kontaktów z piłką, oczywiście to jest uzależnione od wyszkolenia technicznego oraz grupy treningowej. Jeśli mamy bramkarzy i chcemy ich wykorzystać to zamiast małych bramek użyj duże z bramkarzami. Ciekawym rozwiązaniem, które sam stosuje jest zabranie z pola ćwiczenia stożków, dzięki temu zawodnicy lepiej kontrolują przestrzeń i zadnie jest bardziej naturalne.

Punkty Coachingowe

Podanie linie dalej, główny punkt coachingowy. Każde podanie musi być otwierające z pominięciem środkowej linii. Najlepiej gdyby to było podanie na jeden kontakt, które znacząco przyśpieszy grę.

Nie chcemy, żeby zawodnicy stali przy stożkach, wymagaj od nich, żeby cały czas pracowali od i do piłki. Muszą tak kontrolować przestrzeń, żeby być cały czas pod grą. Muszą mieć świadomość ,że w czasie meczu, ale też każdej gry dawali wsparcie swoim partnerom z piłką.

Mam nadzieję, że ćwiczenie zainteresowało Ciebie i wykorzystasz je w swoim treningu - daj znać w komentarzu, co byś zmienił, może coś dodał?. Wiem, że jedno ćwiczenie, przeprowadzone przez dziesięciu trenerów, będzie miało dziesięć różnych wariantów - dlatego liczę też na Twoją opinie. Zapraszam Ciebie również do sprawdzenia nowych materiałów treningowych, które na pewno wzbogacą Twoją bazę treningową. Pozdrawiam Damian!

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping