fbpx

Spiderman szuka bazy.

Organizacja ćwiczenia
  • Czas ćwiczenia 10′.
  • Pole ćwiczenia: 20x20m.
  • Sprzęt: Stożki, Oznaczniki, Piłki.
Opis ćwiczenia
Zawodnicy ustawieni tak jak na animacji i grafice. Każdy zawodnik z piłką. Spiderman lata nad miastem i szuka miejsca na swoją bazę. Pomocnik Spidermana (Trener) nawiguje go i pomaga szukać bazy. Pomocnik określa miejsce (kolor stożka) gdzie może wylądować Spiderman i rozbić bazę. Czasami baza jest już zajęta i Spiderman musi szukać dalej (zawodnicy dalej prowadzą piłkę). Zadanie idealne do nauki prowadzenia piłki w najmłodszych grupach, gdzie można w formie opowieści wprowadzać elementy piłki nożnej.
Wskazówki i Uwagi

Wprowadzaj różne formy prowadzenia piłki – w tym zadaniu skupiamy się na głównym elemencie, czyli naukę techniki prowadzenia piłki. Co jakiś czas możesz zdejmować po jednym stożku, wtedy dodajemy element kontroli przestrzeni i szybkości reakcji. Jeśli zawodnik nie zdąży do stożka odpada. Oprócz takiej rywalizacji możesz dodać też zawodnika, który będzie wybijać piłkę innym zawodnikom. 

Punkty Coachingowe

Technika prowadzenia piłki.

Kontrola przestrzeni.

Szybkość reakcji.

Mam nadzieję, że ćwiczenie zainteresowało Ciebie i wykorzystasz je w swoim treningu - daj znać w komentarzu, co byś zmienił, może coś dodał?. Wiem, że jedno ćwiczenie, przeprowadzone przez dziesięciu trenerów, będzie miało dziesięć różnych wariantów - dlatego liczę też na Twoją opinie. Zapraszam Ciebie również do sprawdzenia nowych materiałów treningowych, które na pewno wzbogacą Twoją bazę treningową. Pozdrawiam Damian!

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping