fbpx

Program Treningowy | Skrzat

Witam Trenerze, fajnie, że zainteresowały Ciebie moje Programy Treningowe, oznacza to, że chcesz się rozwijać i szukasz nowych środków treningowych na wzbogacenie swojej bazy treningowej. Z mojej strony staram się w najlepszy sposób przekazywać swoją wiedzę i mam nadzieję, że wykorzystasz materiały najlepiej jak to możliwe.

Poniżej znajdziesz przykładowe konspekty z Programu Treningowego Skrzat, są to 4 konspekty treningowe, jeśli Ciebie zainteresują materiały i będziesz chciał więcej to zawsze możesz uzyskać dostęp do Pełnego Programu Treningowego Skrzat.

Mikrocykl 1 | Konspekt 1
Konspekt 1 | Grafika ćwiczeń

Opis ćwiczenia:

Rycerz atakujący podbiega do linii końcowej pola gry i wymachując ręką stara się wyzwać któregoś z przeciwników na pojedynek. Zawodnik, który zdecyduje się na podjęcie wyzwania, stara się dotknąć ręki przeciwnika (nie przekraczając linii końcowej). Dopiero jeżeli uda mu się dotknąć rękę rywala ma prawo ruszyć w pościg. Jeśli zdoła go złapać (klepnąć) zanim uciekający dobiegnie do własnego pola (linii końcowej) złapany staje się jeńcem. Jeżeli natomiast goniący zapędzi się i wbiegnie pomiędzy szranki przeciwników, mogą oni go pojmać jako własnego jeńca.

Opis ćwiczenia:

Każdy zawodnik z piłką. W polu gry ustawiamy stożki i pachołki różnych kolorów. Trener określa kolor – w tym momencie zawodnicy muszą okrążyć z piłką dany pachołek – następnie trener określa kolor stożka, gdzie zawodnicy muszą zająć miejsce. Stożków jest o 1 mniej niż zawodników.

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy podzieleni na dwa zespoły. Trener określa kolor stożka, którego muszą dotknąć zawodnicy. Po dotknięciu stożka wbiegają do pola gry i rywalizują w grze 1v1.

Opis ćwiczenia:

Gra dowolna 3v3.

Mikrocykl 1 | Konspekt 2
Konspekt 2 | Grafika ćwiczeń

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy podzieleni na uciekinierów i berka czarodzieja. Zawodnicy poruszają się w polu gry – zadaniem berka jest dotknąć (zaczarować) uciekiniera. Po zaczarowaniu zawodnik staje w szerokim rozkroku i trzyma piłkę nad głową. Żeby odczarować zawodnika – partner musi podać lub przeturlać piłkę między jego nogami.

Opis ćwiczenia:

Zadanie w formie ścisłej – zawodnik prowadzi piłkę pomiędzy tyczkami – po wyjściu z tyczek, oddaje strzał na bramkę. Po strzale przechodzi do ćwiczeń koordynacyjnych na drabinkach, po drabinkach zawodnicy wykonują ostatnie zadanie na płotkach koordynacyjnych.

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy podzieleni na dwa zespoły. Na sygnał Trenera zawodnicy wykonują zadania na drabince koordnacyjnej, obiegają pachołek i wbiegają do pola gry. Przejmują piłkę po podaniu Trenera i rywalizują w grze 1v1.

Opis ćwiczenia:

Gra 1v1, 2v2, 3v3 na kilku boiskach.

Mikrocykl 1 | Konspekt 3
Konspekt 3 | Grafika ćwiczeń

Opis ćwiczenia:

Berek jest stały, Trener zmienia berka po określonym czasie. Złapana przez berka osoba nie może uciekać, wykonuje podpór przodem, unosząc przy tym lekko biodra (tworząc most). Jeden z uciekających zawodników, aby ją uratować, musi przejść na czworaka pod tą podpierającą się osobą. Następnie dalej mogą uciekać. Modyfikacja: jw. tylko przechodzimy pod nogami.

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy prowadzą piłkę w określony sposób przez Trenera. Na sygnał np. „ziemia” zawodnicy mają zadanie wprowadzić piłkę do danej strefy i tam wykonują dodatkowe zadania. W każdej strefie inne zadanie.

Opis ćwiczenia:

Turniej z punktacją indywidualną. Dzielimy grupę na drużyny liczące od 2 do 4 zawodników. Wyznaczamy kilka pól gry. Po 5 minutach Trener zatrzmuje grę i wyznacza nowe drużyny. Zawodnicy zdobywają punkty: za zwycięstwo 20 punktów, za remis 10 punktów, za porażkę 5 punktów. Uwagi: zwracamy uwagę na poprawne prowadzenie piłki, pojedynki 1v1 i strzały.

Mikrocykl 1 | Konspekt 4
Konspekt 4 | Grafika ćwiczeń

Opis ćwiczenia:

Trener (Rabuś) – Zawodnicy (Policjanci). Każdy zawodnik ma piłkę. Dzieci (policjanci) muszą schwytać rabusia, który napadł na bank – w tym celu muszą go wielokrotnie (10-15 razy) trafić piłką. Przy każdym trafieniu rabuś głośno krzyczy „aua!”. Ćwiczenie z piłką w rękach: kozłowanie, podrzucanie, turlanie.

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy w wyznaczonym polu wykonują indywidualne ćwiczenia z piłką: podrzucanie piłki, „po koźle”, starają się uderzyć piłkę w górę i potem ją złapać. Ćwiczenia powtarzane na prawą i lewą nogę.

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy ustawieni na trzech stanowiskach, gdzie wykonują zadania zakończone strzałem. Po wykonaniu zadania zmieniają miejsce. Uwagi: ważne jest, by dzieci przez cały czas prowadziły piłki blisko przy nodze.

Opis ćwiczenia:

Gra Br+1v1+Br. Zasady: na własnej połowie gra z bramkarzem, na połowie przeciwnika gra 1v1+bramkarz.

Shopping cart

0

No products in the cart.