fbpx

Rywalizacja 1v1.

Organizacja ćwiczenia
  • Czas ćwiczenia 10′.
  • Pole ćwiczenia: 10x10m lub 15x15m (w starszych rocznikach).
  • Sprzęt: Stożki, Oznaczniki, Tyczki, Piłki.
Opis ćwiczenia

Mała gra w rywalizacji 1v1. Ćwiczenie dla najmłodszych grup treningowych gdzie wprowadzasz naukę dryblingu i grę 1v1. Zadanie rozpoczyna zawodnik z piłką (1) wykonuje podanie do zawodnika ustawionego po przeciwnej stronie (2) zawodnik przyjmuje piłkę i wchodzi w rywalizację 1v1. Jego zadaniem jest przeprowadzenie piłki przez jedną z dwóch otwartych bramek. Po przejęciu piłki przez obrońcę, musi wyprowadzić piłkę z pola gry. 

Wskazówki i Uwagi

W grach typu 1v1 określasz zadania w zależności w jakiej fazie gry jesteś. Widomo że w najmłodszych rocznikach będzie to tylko atakowanie, ale dobrze by było połączyć atakowanie – bronienie. Akurat w tym ćwiczeniu jesteśmy w tych dwóch fazach gry i coachingujemy odpowiednie punkty, które znajdziesz poniżej. Nie zasypuj zawodników masą informacji, skup się na 2 lub 3 punktach i wymagaj poprawnego wykonania.

Punkty Coachingowe

Drybling (atakowanie)

Kontrola przestrzeni (atakowanie)

Zawężenie pola gry (bronienie)

Aktywny pressing (bronienie)

Mam nadzieję, że ćwiczenie zainteresowało Ciebie i wykorzystasz je w swoim treningu - daj znać w komentarzu, co byś zmienił, może coś dodał?. Wiem, że jedno ćwiczenie, przeprowadzone przez dziesięciu trenerów, będzie miało dziesięć różnych wariantów - dlatego liczę też na Twoją opinie. Zapraszam Ciebie również do sprawdzenia nowych materiałów treningowych, które na pewno wzbogacą Twoją bazę treningową. Pozdrawiam Damian!

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping