fbpx

Rozwinięcie gry z zakończeniem uderzeniem na bramkę (boczny sektor boiska).

Witam Trenerze!

Mikrocykl 13 - Konspekt 3
Temat konspektu: Rozwinięcie gry z zakończeniem uderzeniem na bramkę (boczny sektor boiska).

Mikrocykl Treningowy | Kwiecień 2022
Konspekt Treningowy
Zeskanuj Kod QR i pobierz konspekt na telefon!
Grafika ćwiczeń

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy ustawieni tak jak na grafice. Zadanie rozpoczynają zawodnicy jednocześnie wykonując ćwiczenia ogólnorozwojowe do środkowych stożków. (2) przy środkowych stożkach wymieniają podania z partnerem z pary i wracają na początek ćwiczenia (wykonując ćw. ogólnorozwojowe).

Opis ćwiczenia:

Zadanie techniczne. Zawodnicy podzieleni na dwie grupy. Grupa z piłkami ustawia się na zewnątrz pola gry, a zawodnicy bez piłek ustawiają się w środku pola. Zawodnicy w środku pola współpracują z zawodnikami zewnętrznymi. Zawodnik bez piłki dobiega do partnera z piłką, który narzuca jemu piłkę, a ten odgrywa ją z powrotem. Praca techniczna: (1) zagranie wewnętrzną częścią stopy, (2) prostym podbiciem, (3) głową. Czas: 3′ i zmiana grup.

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy ustawieni tak jak na grafice. Zadanie rozpoczyna zawodnik z piłką. (1) współpraca z zawodnikiem 7 lub 11. (2) gra na ścianę do środkowej strefy boiska. (3) rozszerzenie pola gry do bocznego sektora boiska. (4) dośrodkowanie + zakończenie zadania strzałem na bramkę. Wskazówka: współpraca zawodników w tym fragmencie gry to także obiegnięcie i wbiegnięcie zawodnika na pozycji 2 i 3 dlatego zachęcaj zawodników do takiej współpracy. Uwaga: Zawodnicy w bronieniu mają zadanie odebrać piłkę i przejść do ataku szybkiego kończąc akcję strzałem do jednej z małych bramek. Zawodnicy w momencie przejścia A-B – muszą po stracie piłki aktywnie wyjść do pressingu w celu odzyskania piłki.

Opis ćwiczenia:

Progresja wcześniejszego zadania. Zamiast małych bramek dajemy dużą. Uwaga: Zasady gry takie same jak w poprzednim ćwiczeniu.

Opis ćwiczenia:

Zadaniem zawodników w atakowaniu jest utrzymanie się przy piłce- rozszerzenie pola gry do bocznego sektora boiska i rozwinięcie akcji właśnie w bocznym sektorze boiska. Zawodnicy w bronieniu mają zadanie odzyskać piłkę. W tej grze wyznacz zawodnikom zadania w momentach przejścia i wymagaj wykonywania ich. Uwaga: Nie ograniczamy kontaktów z piłką i dajemy dowolność w budowaniu akcji ofensywnej. Ustawienie uzależnione od ilości zawodników na treningu. Wskazówka: Wyznaczmy boczny sektor w którym zawodnicy rozwijają i współpracują ze sobą.

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping