fbpx

Rozgrzewka z tech. podania + wybiegnięcie na pozycję.

Organizacja ćwiczenia
  • Czas ćwiczenia 10 / 15 minut.
  • Pole ćwiczenia: Odległość od stożków 5-6 metrów.
  • Sprzęt: Stożki, Oznaczniki, Drabinka koordynacyjna, Płotki koordynacyjne.
Opis ćwiczenia
Zawodnicy ustawieni tak jak na animacji i grafice. Ćwiczenie prowadzone jednocześnie na dwie strony. (1) Rozpoczyna zawodnik z piłką, krótko prowadzi piłkę i wykonuje podanie do partnera ustawionego po przeciwnej stronie, piętro wyżej. (2) Zawodnik przyjmuje piłkę lub gra na jeden kontakt “piętro niżej”. (3) Zawodnik wymienia podanie na jeden kontakt z partnerem. (4) Po wymianie podań zawodnik zagrywa piłkę na początek ćwiczenia. (5) Po podaniu wykonuje zadania na drabince koordynacyjnej lub płotkach koordynacyjnych.
Wskazówki i Uwagi

Rozgrzewka może wprowadzić zawodników do treningu w którym chcemy nauczać lub doskonalić grę podania o jedną linię dalej. Ja w tym zadaniu, kiedy zawodnicy złapali rytm, zabrałem stożki. Dzięki temu, zawodnicy mogli lepiej łapać przestrzeń. W zależności jakich masz zawodników, możesz grać na jeden kontakt lub “przyjmij i zagraj”. Zawodnicy nie mogą stać przy stożkach, więc kontroluj ich ruch od i do piłki. Jeśli chodzi o ćwiczenia na drabinkach koordynacyjnych masz dowolność w wyborze ćwiczeń i Ty dopierasz odpowiednie środki lub zawodnicy sami dopierają (ta możliwość tylko jak masz świadomych zawodników).

Punkty Coachingowe

Zawodnicy nie mogą stać przy stożkach, dlatego później ściągnij je z pola ćwiczenia i wymuszaj ruch zawodników od i do piłki.

Zawodnicy cały czas muszą być pod grą, więc kontroluj ich pracę od i do piłki.

Mam nadzieję, że ćwiczenie zainteresowało Ciebie i wykorzystasz je w swoim treningu - daj znać w komentarzu, co byś zmienił, może coś dodał?. Wiem, że jedno ćwiczenie, przeprowadzone przez dziesięciu trenerów, będzie miało dziesięć różnych wariantów - dlatego liczę też na Twoją opinie. Zapraszam Ciebie również do sprawdzenia nowych materiałów treningowych, które na pewno wzbogacą Twoją bazę treningową. Pozdrawiam Damian!

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping