fbpx

Rozgrzewka z pracą techniczną.

Organizacja ćwiczenia
  • Czas ćwiczenia 10′.
  • Pole ćwiczenia: Odległość od stożków 12m.
  • Sprzęt: Stożki, Oznaczniki, Piłki, Drabinka koord., Płotki.
Opis ćwiczenia

Ustaw stożki w linii łamanej, jak widzisz na grafice. Ustaw zawodników na stożkach – zawodnicy na stożkach muszą mieć piłki. Zwodnicy bez piłek dobiegają do stożków, a tak otrzymują piłkę – muszą zagrać z partnerem w sposób wskazany przez Trenera i zamieniają się miejscami (tak jak na animacji). Dalszy schemat ćwiczenia taki sam.

Wskazówki i Uwagi

Trener określa sposób pracy z partnerem np. podanie prostym podbicie, wew.cz.stopy, głowa, zadania łączone zagranie głową + proste podbicie itd. Na krótkich odcinkach gdzie zawodnicy zamieniają się miejscami, mogą wykonywać zadania ogólnorozwojowe, ale wtedy musisz lekko wydłużyć odległości. Narzut rękoma (podanie) musi być zawsze kiedy zawodnik będzie gotowy, nie może być ze zawodnik dobiega i od razu otrzymuje piłkę.

Punkty Coachingowe

Rozgrzewka.

Koordynacja + Technika.

Mam nadzieję, że ćwiczenie zainteresowało Ciebie i wykorzystasz je w swoim treningu - daj znać w komentarzu, co byś zmienił, może coś dodał?. Wiem, że jedno ćwiczenie, przeprowadzone przez dziesięciu trenerów, będzie miało dziesięć różnych wariantów - dlatego liczę też na Twoją opinie. Zapraszam Ciebie również do sprawdzenia nowych materiałów treningowych, które na pewno wzbogacą Twoją bazę treningową. Pozdrawiam Damian!

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping