fbpx

Rozgrzewka + Koordynacja.

Organizacja ćwiczenia
  • Czas ćwiczenia 10′.
  • Pole ćwiczenia: Pole ćwiczenia 20x20m.
  • Sprzęt: Stożki, Drabinka koord. Tyczki, Piłki.
Opis ćwiczenia
Zawodnicy ustawieni tak jak na animacji i grafice. Podzieleni na dwie grupy. Zadanie rozpoczynają jednocześnie (1) wykonując zadania na drabince koordynacyjnej, następnie (2) wykonują bieg slalomem pomiędzy tyczkami wykonując również ćwiczenia ogólnorozwojowe. (3) Po wyjściu ze slalomu pracują z partnerem nad techniką podania. (4) Po technice zamieniają się miejscami – zawodnik, który narzucał piłkę (5) wykonuje ćwiczenia ogólnorozwojowe na początek ćwiczenia.
Wskazówki i Uwagi

W zależności jaki masz zespół to możesz decyzje doboru środków na drabince koord. zostawić zawodnikom. W młodszych grupach radzę pokazywać ćwiczenia i Trener określa jakie zadania na drabince koordynacyjnej. Na odcinku z tyczkami zastosuj różne formy biegu np. sprint, bieg tyłem, bokiem, odstawno-dostawny itd. Ty jesteś Trenerem – Ty decydujesz. Wymiana podań – zawodnik trzyma piłkę w ręku i narzuca partnerowi np. proste podbicie, wew.cz.stopy, głowa itd. możesz również łączyć np. kolano – odegranie, ale to też zależy jaki masz zespół i jak jest przygotowany technicznie. Zwracaj też uwagę, że podanie piłki następuje jak zawodnik jest przygotowany do zadania. Ćwiczenie ogólnorozwojowe również w zależności od zawodników – zostawiasz wolną rękę lub pracujesz z nimi.

Punkty Coachingowe

Zwracaj uwagę na dobór środków koordynacji na drabince i ich poprawne wykonanie.

Określasz w jaki sposób ma być wymiana podań – proste podbicie, wew.cz.stopy, głowa lub podania łączone no. kolano – proste podbicie.

Mam nadzieję, że ćwiczenie zainteresowało Ciebie i wykorzystasz je w swoim treningu - daj znać w komentarzu, co byś zmienił, może coś dodał?. Wiem, że jedno ćwiczenie, przeprowadzone przez dziesięciu trenerów, będzie miało dziesięć różnych wariantów - dlatego liczę też na Twoją opinie. Zapraszam Ciebie również do sprawdzenia nowych materiałów treningowych, które na pewno wzbogacą Twoją bazę treningową. Pozdrawiam Damian!

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping