fbpx

Rozgrzewka – koordynacja z techniką prowadzenia piłki.

Organizacja ćwiczenia
Cel gry | Punkty Treningowe

Czas ćwiczenia: 15'

Pole ćwiczenia: 25m x 25m

Sprzęt treningowy: Stożki, Oznaczniki, Piłki, Pachołki, Tyczki, Drabinka koordynacyjna.

Rozgrzewka

Technika podania i prowadzenia piłki.

Koordynacja ruchowa.

Ruch od i do piłki.

Punkty treningowe są zmienne i uzależnione od fazy gry w jakiej znajduje się zespół i co Trener chce "wyciągnąć" z danego ćwiczenia.

Opis ćwiczenia

Zawodnicy ustawieni tak jak na grafice i animacji. Zadanie rozpoczyna się (1) jednocześnie przez prowadzenie piłki przez zawodnika i ćwiczenia koordynacyjne. Następnie zawodnicy wymieniają się podaniem i miejscami. (2) Zawodnik prowadzi piłkę po slalomie i wymienia podanie (gra na ścianę z partnerem). (3) Następnie zawodnik pokonuje slalom biegiem i przyjmuje podanie od partnera. (4) Przeprowadza piłkę na początek zadania.

Wskazówki i Uwagi

Jest to rozgrzewka techniczna z koordynacją, dlatego zwracaj uwagę i w razie potrzeby koryguj błędy. Rozgrzewka najlepsze zastosowanie znajdzie w grupach młodzieżowych. Jeśli chodzi o dobór środków koordynacyjnych najlepiej jak będzie prezentacja przez trenera, ewentualnie jeśli masz świadomych zawodników możesz pozostawić im dobór środków. Jak widzisz w tym zadaniu nie ma zadania ogólnorozwojowego, dlatego po tej rozgrzewce będzie dobrze jeśli dodasz stretching dynamiczny w kole.

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping