fbpx

Rozgrzewka – koordynacja z doskonaleniem szybkości.

Organizacja ćwiczenia
  • Czas ćwiczenia 10′.
  • Pole ćwiczenia: 25x25m.
  • Sprzęt: Stożki, Oznaczniki, Tyczki, Piłki, Drabinka koord.
Opis ćwiczenia
Zawodnicy ustawieni tak jak na animacji i grafice. Zawodnicy rozpoczynają ćwiczenie jednocześnie. (1,2,3) zawodnicy wykonują bieg różnym sposobem lub ćwiczenia ogólnorozwojowe po linii łamanej. (4) następnie wykonują podania pomiędzy sobą. Po podaniach zawodnicy wykonują (5) zadania na drabince koordynacyjnej i po wyjściu z drabinki zawodnicy wykonują sprint do tyczki i wracają na początek ćwiczenia.
Wskazówki i Uwagi

Ćwiczenie do zastosowania w części wstępnej zajęć i praktycznie w każdej grupie szkoleniowej. Zwracaj uwagę na szczegóły wykonywania ćwiczeń. Podania tylko wewnętrzną częścią stopy. Jeśli chodzi o drabinkę koordynacyjną to w zależności w jakiej grupie trenujesz Ty określasz zadania lub zawodnicy sami dobierają ćwiczenia koordynacyjne. W drodze powrotnej możesz dodać dla zawodników stretching dynamiczny.

Punkty Coachingowe

Rozgrzewka.

Koordynacja.

Szybkość / Motoryka.

Mam nadzieję, że ćwiczenie zainteresowało Ciebie i wykorzystasz je w swoim treningu - daj znać w komentarzu, co byś zmienił, może coś dodał?. Wiem, że jedno ćwiczenie, przeprowadzone przez dziesięciu trenerów, będzie miało dziesięć różnych wariantów - dlatego liczę też na Twoją opinie. Zapraszam Ciebie również do sprawdzenia nowych materiałów treningowych, które na pewno wzbogacą Twoją bazę treningową. Pozdrawiam Damian!

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping