fbpx

Rozgrzewka 1v1 w 3 grupach.

Organizacja ćwiczenia
  • Czas ćwiczenia 10′
  • Pole ćwiczenia: 3 pola o wymiarach 10x10m.
  • Sprzęt: Stożki, Oznaczniki, Piłki.
Opis ćwiczenia

Jest to ćwiczenie do części wstępnej, ale nie jest to stricte rozgrzewka jaką znacie. Ja to zadnie stosuje w drugiej części rozgrzewki. Zawodnicy rywalizują 1v1 w 3 grupach. Po każdym dryblingu lub przejęciu piłki zawodnik musi zagrać piłkę do innej strefy pola gry i tam kolejni zawodnicy rywalizują 1v1.

Wskazówki i Uwagi

Im więcej zawodników tym więcej stref, ale dodając więcej stref musisz dodać piłki, żeby nie było sytuacji, że tylko dwóch zawodników pracuje, a reszta stoi. W sytuacji jak piłka wyjdzie z pola gry – od razu musisz wprowadzić piłkę. Jeśli chodzi o stronę przegrywania piłki to określasz kierunek gry lub dajesz dowolność, ale wtedy podanie musi być do wolnej strefy. 

Punkty Coachingowe

Rywalizacja 1v1.

Drybling.

Kontrola przestrzeni.

Mam nadzieję, że ćwiczenie zainteresowało Ciebie i wykorzystasz je w swoim treningu - daj znać w komentarzu, co byś zmienił, może coś dodał?. Wiem, że jedno ćwiczenie, przeprowadzone przez dziesięciu trenerów, będzie miało dziesięć różnych wariantów - dlatego liczę też na Twoją opinie. Zapraszam Ciebie również do sprawdzenia nowych materiałów treningowych, które na pewno wzbogacą Twoją bazę treningową. Pozdrawiam Damian!

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping