fbpx

Podanie z wybiegnięciem na pozycję i obiegnięciem.

Organizacja ćwiczenia
  • Czas ćwiczenia 3′ praca – 1′ odpoczynek | 3 powtórzenia.
  • Pole ćwiczenia: Pole gry 15x15m.
  • Sprzęt: Stożki, Piłki.
Opis ćwiczenia

Schemat podań w którym głównym punktem coachingowym jest zagranie piłki i obieg za plecami partnera. Podania według schematu, jednak zwracamy na poprawne podanie i timing zawodnika obiegającego. Zwracaj uwagę na szczegóły, kierunek i siłę podania, przyjęcie i zagranie, niby proste elementy, ale najtrudniejsze do wykonania.

Wskazówki i Uwagi

Ćwiczenie w formie ścisłej, jednak możesz je rozbudować o zakończenie akcji strzałem, dodając małe bramki lub możesz dodać otwarte bramki, które przez które zawodnicy muszą przeprowadzić piłkę. Dodając do zawodników w bocznej strefie kolejnego zawodnika, zmienimy zadanie na formę ścisłą, ale otwartą, zadaniem dodatkowego zawodnika jest wymuszanie ruchu od i do piłki. 

Punkty Coachingowe

Najważniejszy punkt coachingowy w tym ćwiczeniu. Zawodnicy z “automatu” muszą obiegać zawodnika zaraz po podaniu. Musimy wymagać od naszych zawodników automatyzmów, żeby w każdej sytuacji ich zachowania były naturalne.

Podanie i obiegnięcie zawodnika musi mieć odpowiedni czas – zwracaj uwagę na tempo biegu, żeby zawodnik nie był za szybki i nie musiał się cofać po piłkę, ale też nie był za wolny żeby nie gonił piłki.

Podanie otwierające w tym ćwiczeniu nie może być wykonane na metrze, ja chcę, żeby zawodnik swoim podaniem “wygnał” swojego partnera, zawodnicy sami muszą kontrolować przestrzeń, jeśli masz mniej zaawansowanych zawodników, cały czas koryguj ich pracę.

Współpraca zawodników na pozycji 2-3 / 7-11 jak dla mnie jest jednym z kluczowych elementów gry. Sam przykładam dużą uwagę właśnie na element obiegu i zakończenie akcji. W piłce nożnej nic nie możemy zostawić przypadkowi, każdy element musi być dopracowany. Pozdrawiam Damian!

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping