fbpx

Pass&Movement z rozegraniem do bocznej strefy + zakończenie.

Organizacja ćwiczenia
  • Czas ćwiczenia 10-15′
  • Pole ćwiczenia: Pole ćwiczenia 20x20m.
  • Sprzęt: Stożki, Oznaczniki, Piłki.
Opis ćwiczenia

Zawodnicy ustawieni tak jak na grafice, zaczyna zawodnik z piłką – (1) wykonuje podanie do zawodnika ustawionego po przeciwnej stronie (2) następne podanie po przekątnej (3) kolejne piętro wyżej (4) podanie po przekątnej wsteczne (5) podanie otwierające do bocznej strefy w którą wybiega zawodnik, (6) krótko prowadzi piłkę i finalizuje akcję z partnerem, który wspiera zawodnika w grze 2vBr. Po skończonej akcji zawodnicy zostają w górnym rzędzie ćwiczenia, a zawodnicy z górnego rzędu schodzą niżej.

Wskazówki i Uwagi

Jest to ćwiczenie, które przeprowadziłem na kursie UEFA A, ważnym elementem jest tutaj mobilność zawodników. Cały czas ich boksuj, żeby nie było stania. Kontroluj ich pracę od i do piłki, ja tutaj zdjąłem stożki, żeby zawodnicy mogli łapać lepiej przestrzeń. Ogólnie w każdym ćwiczeniu tego typu zdejmuje stożki, żeby zadanie było bardziej naturalne i meczowe – przecież na boisku nie ma stożków. Zawsze będę się też upierać i zwracać uwagę na dokładność. Trenerze już po pierwszym złym podaniu, zwracaj uwagę drużynie na takie szczegóły – trening to Twoje święto i musisz je prowadzić w swój sposób. To co zawodnicy zrobią w treningu, będą poprawnie wykonywać w meczu. Możesz dodać wariant II w którym ustawieni w polu karnym są obrońcy – po przejęciu piłki ich zadaniem jest wyprowadzenie piłki z pola karnego.

Punkty Coachingowe

Zawodnicy muszą być cały czas pod grą – wybiegnięcie na pozycję to nie tylko ruch od piłki, ale także praca do piłki. Cały czas muszą być mobilni.

Każde podanie musi być dokładne. Podanie to element najbardziej spotykany w grze, więc zwracaj na niego największą uwagę – siłę i kierunek podania, celność. 

Mam nadzieję, że ćwiczenie zainteresowało Ciebie i wykorzystasz je w swoim treningu - daj znać w komentarzu, co byś zmienił, może coś dodał?. Wiem, że jedno ćwiczenie, przeprowadzone przez dziesięciu trenerów, będzie miało dziesięć różnych wariantów - dlatego liczę też na Twoją opinie. Zapraszam Ciebie również do sprawdzenia nowych materiałów treningowych, które na pewno wzbogacą Twoją bazę treningową. Pozdrawiam Damian!

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping