fbpx
Otwarcie gry w bocznym sektorze boiska (rotacja zawodników 3, 4 – 2, 5)
Zeskanuj Kod QR i pobierz konspekt na telefon!
Otwarcie gry w bocznym sektorze boiska (rotacja zawodników 3, 4 2, 5) Dropbox
Grafika ćwiczeń

Opis ćwiczenia:

Rozgrzewka z akcentem otwarcia gry. Zadanie rozpoczyna zawodnik na drabince koordynacyjnej, który po ćwiczeniu wybiega na pozycję w bocznym sektorze boiska – otrzymuje tam podanie od bramkarza i dalsze zdania według schematu na grafice. Dodatkowo zawodnicy wykonują ćwiczenia ogólnorozwojowe w środkowej części ćwiczenia (dobór ćwiczeń zostawiamy zawodnikom).

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy wykonują zadnie jednocześnie w każdym rzędzie. 1. Przeskok obunóż przez płotki. 2. Zdania na drabince koordynacyjnej – zawodnicy sami dobierają ćwiczenia. 3. Sprint 100% na odcinku 10-12m. Zawodnik do każdej próby musi być w pełni wypoczęty.

Opis ćwiczenia:

Zadanie w formie ścisłej, bez przeciwnika. Zawodnicy wykonują podania według schematu na grafice. Nie pośpieszaj zawodników, koryguj zachowania zawodników podczas tego zadania. Ćwiczenie wprowadź w części wstępnej treningu, żeby wprowadzić ruch zawodników z piłką i przygotowywać zawodników do części głównej. Zawodnicy na pozycji A są stali najlepiej gdyby to byli bramkarze, jeśli masz 1 bramkarza, drugim zawodnikiem na pozycji A może być Trener.

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy w fazie atakowania. Zadaniem zawodników jest otwarcie gry przez rotację na pozycjach 2, 4 – 5, 3. Bramkarz otwiera grę zagraniem do bocznego sektora gry – do zawodnika, który przez rotację na pozycjach wybiega na pozycję. Zadaniem zawodnika 4 i 5 jest „zabranie” wymuszenie ruchu zawodnika na pozycji 7 i 11 i zrobienie przestrzeni do wybiegającego na pozycję zawodnika 2 i 3, który po przyjęciu piłki zagrywa piłkę piętro wyżej do wybiegających partnerów. Zawodnik 4 i 5 ma zadanie przy rotacji asekurować przestrzeń w przypadku straty piłki przez partnera. Rotacja musi być dynamiczna, żeby wymusiła ruch przeciwnika. W sytuacji kiedy zawodnik na pozycji 7 i 11 nie wykona ruchu i nie zrobi przestrzeni zawodnikowi na pozycji 2 i 3. Bramkarz wykonuje podanie do zawodnika 4 lub 5, który po przyjęciu piłki zagrywa piłkę do bocznego sektora boiska, a w takiej sytuacji zawodnik 2 i 3 „zabierają” ze sobą zawodników 7 i 11.

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy grają w ustawieniu 6v6 (wszystko zależy ilu masz zawodników, może być nawet 11v11). Głównym elementem tej gry jest otwarcie gry w boczny sektor boiska (najlepiej z zastosowaniem wariantu rotacji zawodników na pozycjach) oczywiście nie ograniczaj zawodników tylko do otwarcia w boczny sektor, bo w meczu nie zawsze będzie taka możliwość, więc jeśli nie ma takiej możliwości bramkarz ma dowolność w wyborze otwarcia. Jednak pierwszym wariantem zawsze musi być otwarcie do bocznego sektora boiska. Każde wznowienie gry musi być od bramki.

Obraz Luty

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping