fbpx

Witam Trenerze! Dzisiaj mam dla Ciebie konspekt dla piłki 11osobowej. Celem treningu jest Otwarcie gry w strefie niskiej (baza) – aktywna 6 i 8.

Trening przygotowany jest pod ustawienie 1-3-5-2 gdzie przeciwnik gra w ustawieniu 1-3-5-2. Pod ten trening nakładam system na system – wycinam fragment gry tak jak na poniższej grafice. Wycięty fragment gry jest dla mnie bazą do stworzenia konspektu. Takie rozwiązanie stwarza mi środowisko treningowe, zdarzeń, które mogą wystąpić w meczu.

Konspekt | Otwarcie gry – obniżenie 6 i 8 (zejście do bazy 0).
Grafiki ćwiczeń z Konspektu | Otwarcie gry – obniżenie 6 i 8 (zejście do bazy 0).

Opis ćwiczenia

Rozgrzewka treningowa RAMP.

Cel: Przygotowanie zawodników do części głównej treningu.

Przebieg, ograniczenia: Zawodnicy na określonym odcinku wykonują ćwiczenia rozgrzewki RAMP.

Wskazówki i korekta: Zwracamy uwagę na poprawne wykonywanie ćwiczeń w rozgrzewce RAMP. Zadanie może być przeprowadzone w kilku organizacjach, żeby uniknąć przestojów.

Pole gry: odcinki 10m

Opis ćwiczenia

Mała gra Br+5v5 – aktywna 6 i 8. 

Cel: Aktywne podejście do otwarcia gry zawodników na pozycji 6 i 8 (zejście do bazy 0).

Przebieg, ograniczenia: Wyznaczamy bazy 0 oraz 1. Zadanie rozpoczyna bramkarz, który wykonuje krótkie podanie do obrońcy. W tym momencie zawodnicy na pozycji 6 i 8 ustawieni w bazie 1 muszą aktywnie podejść do otwarcia gry. Zawodnicy w bronieniu po odbiorze piłki mają zadanie przejść do ataku i zakończyć akcję strzałem na bramkę.

Wskazówki i korekta: Akcent na wybiegnięcie na pozycję, zejście do bazy 0. Do bazy 0 schodzi 6 lub 8. Jeśli schodzi 6, to 8 daje wsparcie ofensywne w środkowym sektorze boiska. Schodzi 8 to 6 daje wsparcie ofensywne.

Pole gry: 2x pole karne.

Opis ćwiczenia

Gra zadaniowa Br+5v4+Br+2N – aktywna 6 i 8. 

Cel: Aktywne podejście do otwarcia gry zawodników na pozycji 6 i 8 (zejście do bazy 0).

Przebieg, ograniczenia: Progresja poprzedniego ćwiczenia, dodajemy zawodników neutralnych, którzy w tym zadaniu są naszymi wahadłowymi oraz bramkarza. Zawodnicy w bronieniu po odbiorze piłki mają zadanie przejść do ataku i zakończyć akcję strzałem na bramkę.

Wskazówki i korekta: Akcent na wybiegnięcie na pozycję, zejście do bazy 0. Zwracamy uwagę na współpracę z zawodnikami N.

Pole gry: przedłużone 2x pole karne.

Opis ćwiczenia

Gra zadaniowa Br+10v10+Br – aktywna 6 i 8.

Przebieg, ograniczenia: Wyznaczamy na boisku bazę  0 oraz 1. Zadaniem zawodników ofensywnych jest otwarcie gry w strefie niskiej z wykorzystaniem zawodników 6 oraz 8. Po otwarciu zawodnicy mają zadanie zbudować i rozwinąć akcję ofensywną z wykorzystaniem zawodników wahadłowych.

Wskazówki i korekta: Akcentujemy zejście do bazy 0 zawodnika 6 lub 8. Zwracamy uwagę na sytuację – zawodnik 6 lub 8 zostają w sektorze środkowym dając asekurację ofensywną. Zawsze w świetle bramki musimy mieć 2 obrońców.

Wzorcowe konspekty treningowe dla piłki 11osobowej | STYCZEŃ 2023

Jeśli jesteś Trenerem piłki nożnej i pracujesz przy grupach 11osobowych to ten zbiór konspektów jest dla Ciebie. Styczeń jest okresem przygotowawczym w piłce nożnej – jest to najważniejszy okres, więc zainspiruj się i trenuj razem z Akademią! Materiał składa się z 16 konspektów treningowych, które są podzielone na 4 mikrocykle oraz bonusowe 4 konspekty treningowe dla stałych fragmentów gry!

16 gotowych konspektów treningowych.

Bonus 4 konspekty dla SFG.

80 ćwiczeń treningowych.

Konspekt treningowy w formie PDF oraz DOC (do edycji).

Grafika i Animacja ćwiczeń treningowych.

Inspiracja.

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping