fbpx

Otwarcie gry + moment przejścia A/B (środkowy sektor boiska)

Zeskanuj kod QR i pobierz Grafikę i Animację bezpośrednio na swój telefon

824be1c75481828d878ba68024b26c8a
Organizacja ćwiczenia
Cel gry | Punkty Treningowe

Czas ćwiczenia: 15'

Pole ćwiczenia: 2x pole karne.

Sprzęt treningowy: Stożki, Oznaczniki, Piłki, Małe bramki.

Faza atakowania + moment przejścia A/B.

Otwarcie gry.

Wybiegniecie na pozycję (rotacja na pozycjach)

Wyjście z pressingu.

Aktywny pressing w momencie przejścia A/B.

Punkty treningowe są zmienne i uzależnione od fazy gry w jakiej znajduje się zespół i co Trener chce "wyciągnąć" z danego ćwiczenia.

Opis ćwiczenia

Zadanie w fazie atakowania z momentem przejścia A/B. Celem gry jest otwarcie gry i wyjście z pressingu przez rotację zawodników w środkowej strefie boiska. Bramkarz rozpoczyna każde zadanie przez otwarcie gry do zawodnika na pozycji 4 – 5 lub do zawodników w środkowej strefie boiska 6-8-10. Zadaniem po wyjściu z pressingu jest zdobycie gola do jednej z 3 bramek. W sytuacji kiedy zawodnicy stracą piłkę – ich zadaniem jest natychmiastowy podskok do piłki w celu odzyskania piłki. Kiedy zawodnicy odzyskają piłkę muszą przejść do ataku szybkiego i zakończenie akcji strzałem na jedną z 3 bramek.

Wskazówki i Uwagi

Zawodnicy mają określone zadania w każdej fazie. W otwarciu gry bramkarz może wykonać podanie otwierające do dwóch środkowych obrońców lub do jednego z 3 zawodników na pozycjach 6-8-10. Bramkarz ocenia sytuację w której najbezpieczniej jest otworzyć grę. Zawodnicy w środku pola wybiegają na pozycję do otwarcia gry przez rotację na pozycjach, więc tutaj nie określam stałego zawodnika, który musi wybiec do otwarcia. W takim otwarciu musimy zwracać uwagę na komunikację zawodników, żeby nie było sytuacji, że dwóch zawodników jednocześnie zejdzie nam do otwarcia. W momencie przejścia B/A zawodnicy muszą natychmiast uciec ze “strefy konfliktu” i przenieść grę na słabszą stronę przeciwnika. * strefa konfliktu to miejsce gdzie odzyskaliśmy piłkę i jest duże zagęszczenie zawodników. **słabsza strona przeciwnika to miejsce w momencie przejścia B/A na boisku gdzie przeciwnik nie jest dobrze zorganizowany.

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping