fbpx

Program Treningowy | Orlik

Witam Trenerze, fajnie, że zainteresowały Ciebie moje Programy Treningowe, oznacza to, że chcesz się rozwijać i szukasz nowych środków treningowych na wzbogacenie swojej bazy treningowej. Z mojej strony staram się w najlepszy sposób przekazywać swoją wiedzę i mam nadzieję, że wykorzystasz materiały najlepiej jak to możliwe.

Poniżej znajdziesz przykładowe konspekty z Programu Treningowego Orlik, są to 4 konspekty treningowe, jeśli Ciebie zainteresują materiały i będziesz chciał więcej to zawsze możesz uzyskać dostęp do Pełnego Programu Treningowego Orlik.

Mikrocykl 1 | Konspekt 1
Konspekt 1 | Grafika ćwiczeń

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy ustawieni tak jak na grafice i podzieleni na 2 zespoły. Drużna niebieska ma zadanie psuć pachołki, a żółta musi pachołki naprawiać.

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy ustawieni tak jak na grafice. Zawodnik z piłką wykonuje podanie do partnera, który ma zadanie przyjąć piłkę kierunkwo – wybiec ze strefy ćwiczenia i ustawić piłkę na linii.

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy ustawieni tak jak na animacji. Doskonalenie podania wg prostego układu, zawodnicy doskonalą różne formy podań. Trener egzekwuje precyzje wykonania elementów technicznych oraz poruszanie się zawodników od i do piłki, musicie zwracać uwagę na szczegóły i korygować. Zawodnicy muszą być cały czas pod grą.

Opis ćwiczenia:

Wariant 1 (forma ścisła): Zawodnicy ustawieni tak jak na animacji. Ćwiczenie rozpoczyna zawodnik A, który wymienia podanie z trenerem i omija tyczkę. Po przyjęciu piłki ćwiczący A wymienia podanie z B i obiega drugą tyczkę. Zawodnik B po przyjęciu piłki podaje do C, który wbiega w strefę i przyjmuje piłkę ze zwodem wyprowadzając ją w pole karne i finalizuje ćwiczenie uderzeniem na bramkę.

Wariant 2 (+obrońca): Ustawienie zawodników oraz schemat rozegrania taki sam jak w wariancie 1. Uzupełniamy tylko skład o zawodnika grającego w obronie (niebieski). Zawodnik wyprowadzając piłkę ze strefy przyjęcia wchodzi w rywalizację 1v1.

Mikrocykl 1 | Konspekt 2
Konspekt 2 | Grafika ćwiczeń

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy ustawieni jak na rysunku. Zawodnicy trucht do stożków, następnie mamy KZM – rytmizacja kroków z wykorzystaniem kapsli w układzie. Szybkość – starty z miejsca – linia łamana.

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy ustawieni jak na animacji i grafice. Ćwiczący podzieleni na dwie grupy Biali (atak) i Czerwoni (obrona). Zadanie rozpoczyna zawodnik Biały, który biegnie truchtem w stronę do tyczek (zawodnik biały biegnie przodem, tuż zanim biegnie zawodnik czerwony). Po dobiegnięciu zawodników do palików, zawodnik Biały dokonuje wyboru piłki wykonując bieg w stronę prawą lub lewą próbując zmylić zawodnika broniącego. Zadaniem zawodnika Białego jest wygranie pojedynku 1v1 i zdobycie bramki, zadaniem zawodnika Czerwonego jest odbiór piłki. W sytuacji odbioru piłki przez zawodnika Czerwonego, ma on zadanie wyprowadzić piłkę ze strefy gry 1v1 lub podać piłkę do trenera. Zmiany ćwiczących: A-B-A-itd.

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy ustawieni tak jak na grafice. Pojedynek 1v1 z elementem odwrócenia się w stronę bramki. Zawodnicy podzieleni na dwie grupy Biali (obrońcy) i Czerwoni (atak). Ćwiczenie rozpoczyna zawodnik czerwony, który podaje piłkę do swojego partnera który , wybiega na pozycję – po przyjęciu piłki ma zadanie ustawić się przodem do bramki i podjąć rywalizację 1v1 z zawodnikiem broniacym. Zadaniem zawodnika ofensywnego jest wygrać pojedynek 1v1 i przeprowadzić piłkę piłkę przez dowolną niebieaską bramkę i zdobyć bramkę w sytuacji 1v1 z bramkarzem. W sytuacji przejęcia piłki przez obrońcę ma on zadanie przeprowadzić piłkę przez jedna z dwóch bramek

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy ustawieni jak na grafice. Wyznaczamy strefę gry 1v1. Zawodnicy budują akcję ofensywną, zadaniem zawodnika (napastnik) jest wyjście do piłki. Wyjście jest sygnałem do zagrania piłki w strefę gry 1v1. Po podaniu do strefy zawodnik w ofensywie ma zadanie wejść w drybling 1v1 i sfinalizować akcję strzałem na bramkę. Wariant II – Zwodnicy na pozycjach 10, 7, 11, 9 grają z obrońcą na plecach. Strefy gry 1v1 możemy ustawić także w bocznych sektorach boiska, obrońca po przechwycie piłki w strefie gry 1v1, ma zadanie wyprowadzić piłkę ze strefy. Obrońcy grający poza strefą nie atakują aktywnie.

Mikrocykl 1 | Konspekt 3
Konspekt 3 | Grafika ćwiczeń

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy ustawieni jak na rysunku. Zawodnicy prowadzą piłkę pomiędzy tyczkami – po wyjściu ze slalomu wymianiają się podaniami z partnerem.

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy podzieleni na 2 grupy. 1 grupa gra na utrzymanie w polu gry 2v2. Druga grupa wykonuje ćwiczenia w strumieniu. Drabinka koordynacyjna, Koła koordynacyjne, Przewrót w przód na macie, Podskoki 1 noga, Drabinka koordynacyjna, Płotki.

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy grają w polu na utrzymanie po każdym wykonanym podaniu ich zadaniem jest obiec tyczkę lub pachołek i wrócić do pola gry.

Opis ćwiczenia:

Schemat ćwiczenia i ustawienie tak jak w grafice. Zawodnicy wymieniają się podaniami – po skończonym schemacie podań następuje uwolnienie zawodników do bocznej strefy i finalizacja akcji ofensywnej. Ewentaualnie możemy dodać obrońcę i wprowadzić rywalizacje 1v1. Tylko wtedy musimy pamiętać o określeniu zadań zawodnikowi po odzyskaniu piłki. np. wyprowadzenie piłki ze strefy.

Mikrocykl 1 | Konspekt 4
Konspekt 4 | Grafika ćwiczeń

Opis ćwiczenia:

W ograniczonym polu znajdują się wszyscy ćwiczący z piłkami. Dwójka berków oznaczonych jest trzymaną w rękach szarfą. Uciekający mogą się uratować przed berkiem poprzez zatrzymanie piłki stopą z pozostaniem ze stopą na piłce.

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy ustawieni jak na rysunku. Zadaniem jednego zawodnika jest naśladowanie ruchów z piłką zawodnika drugiego.

Opis ćwiczenia:

Zawodnik z piłką startuje od jednego pachołka, drugi obrońca z przeciwnego pachołka i broni 2 linii kwadratu dochodzących do jego pachołka. Punkt zdobywa przez pozostawienie piłki na linii boiska gry.

Opis ćwiczenia:

4 zawodnicy prowadzą piłkę w wyznaczonym polu. Ich zadaniem jest utrzymanie piłki w polu gry wykorzystując dowolne zwody. Zadaniem dwóch zawodników jest odbiór piłki.

Shopping cart

0

No products in the cart.