fbpx

Mała gra Br+4v4+2N+Br.

Organizacja ćwiczenia
  • Czas ćwiczenia 5′ praca – 1′ odpoczynek | 3 powtórzenia.
  • Pole ćwiczenia: Optymalnie 2x pole karne.
  • Sprzęt: Stożki, Oznaczniki, Tyczki (małe bramki), Piłki.
Opis ćwiczenia
Zawodnicy ustawieni tak jak na animacji i grafice. Mała gra, w której zawodnicy (bramkarz) otwierają grę zawsze do niskiej strefy. Otwarcie zawsze musi być przez zawodników z drużyny, natomiast zawodnicy Neutralni dają nam możliwość gry do bocznej strefy boiska (w tej strefie zawodnik N nie może być atakowany). Gra toczy się według normalnych zasad.
Wskazówki i Uwagi

Możemy wprowadzić modyfikację gdzie po każdej zdobytej bramce drużyna w nagrodę otwiera grę do strefy niskiej. Zawodnicy neutralni to zawodnicy na pozycjach 2, 3, 7, 11. Nie ograniczaj kontaktów z piłką, pilnuj intensywności, więc jako Trener wprowadzaj każdą nową piłkę jak tylko opuści pole gry. Zwracaj uwagę na momenty przejścia i zachowania zawodników w określonych strefach. Ćwiczenie jest na tyle  uniwersalne, że w zależności jaką fazę gry chcesz trenować to musisz zwracać uwagę na punkty coachingowe. 

Punkty Coachingowe

Najważniejszy punkt coachingowy, każde wznowienie gry musi być w strefie niskiej, dlatego zwracaj uwagę zawodnikom na ten element. Otwarcie musi być przez środkowych obrońców, póżniej zawodnicy mogą dalej rozgrywać piłkę.

Najważniejszy punkt coachingowy w tym ćwiczeniu. Gramy w wysokiej obronie i wykonujemy aktywny pressing na zawodników drużyny atakującej, jesteśmy w tym elemencie agresywni piłkarsko. Jednak nie możemy zapominać o zabezpieczeniu stref i zawężaniu pola gry, które da nam asekurację i nie rozciągnie naszych formacji. Musisz na to bardzo mocno zwracać uwagę, nawet kosztem przerywania ćwiczenia. Nie bój się tego robić, musisz być aktywny i cały czas korygować błędy, bo w meczu już nie będziesz miał na to tyle szansy.

Odzyskaliśmy piłkę, jesteśmy w momencie przejścia z bronienia i do atakowania – ta faza trwa dosłownie chwile i w tej krótkiej chwili chcemy jak najszybciej wydostać się ze strefy konfliktu, uciec szeroko i dlatego zawsze broniąc musimy myśleć o ataku, musimy dać naszym zawodnikom informację co mają zrobić w takiej sytuacji. Ja tutaj chcę żeby aktywna była zasada pięści zamkniętej i otwartej. Dlatego szukaj rozegrania do bocznej strefy boiska. 

Ćwiczenie o dużej intensywności, najlepiej jak zastosujesz je we wtorkowym lub środkowym treningu. W tym zadaniu pilnuj intensywności, dlatego jak piłka wyjdzie z pola gry natychmiast wprowadzaj nową. Mam nadzieję, że ćwiczenie zainteresowało Ciebie i wykorzystasz je w swoim treningu - daj znać w komentarzu, co byś zmienił, może coś dodał?. Wiem, że jedno ćwiczenie, przeprowadzone przez dziesięciu trenerów, będzie miało dziesięć różnych wariantów - dlatego liczę też na Twoją opinie. Zapraszam Ciebie również do sprawdzenia nowych materiałów treningowych, które na pewno wzbogacą Twoją bazę treningową. Pozdrawiam Damian!

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping