fbpx

Mała gra | Aktywna bramka.

Dzisiaj chcę Wam przedstawić ćwiczenie, które było zaprezentowane na ostatniej konferencji trenerskiej Grassroots. Zadanie w formie małej gry z aktywną bramką. Ćwiczenie idealne do przeprowadzenia w części wstępnej jednostki treningowej. Jak widzisz bazą do tego ćwiczenia jest gra 4v2 (dziadek). Dodane są tylko dodatkowe zadania i mamy zupełnie inne ćwiczenie z jeszcze większa intensywnością – sprawdź Mała gra – Aktywna bramka.

Organizacja ćwiczenia
  • Czas ćwiczenia 15′
  • Pole ćwiczenia: 12x12m (ustala trener).
  • Sprzęt: Stożki, Oznaczniki, Piłki.
Opis ćwiczenia

Zawodnicy ustawieni tak jak na grafice i animacji. Zawodnicy niebiescy (ofensywni) oraz biali (defensywni) dwie grupy z piłkami. Zawodnicy niebiescy mają zadanie utrzymywać się przy piłce i zdobywać punkty wykonując podania przez aktywną bramkę. Aktywna bramkę tworzą zawodnicy defensywni (biali) którzy współpracują ze sobą wykonują podania i aktywnie zmieniają swoją pozycję na polu gry.

Wskazówki i Uwagi

Zadanie jest w formie małej gry i jak widzisz jest to rozbudowane ćwiczenie gdzie bazą jest popularny “dziadek”. Zwracaj uwagę swoim zawodnikom na intensywność i aktywność, szczególnie u zawodników białych. Zawodnicy biali określają poziom trudności, im szybciej i aktywniej zmieniają swoje miejsce – tym trudniej zawodnicy niebiescy mają żeby zdobywać punkty. Najważniejszym coaching points są intensywność i aktywność. Cały czas buduj swoich zawodników, żeby byli pod grą. 

Programy Treningowe dla Twojej drużyny.

20 gotowych konspektów Treningowych (konspekt na każdy dzień tygodnia)

80 środków treningowych (ćwiczenia się nie powtarzają)

Grafiki ćwiczeń treningowych ze szczegółowym opisem (grafika w programie ProTrainUp)

Animacja każdego ćwiczenia (kod QR) (animacja w programie Unicoach)

Dodatkowo eBook – Fundamenty Gry (plik do pobrania PDF)

Dodatkowo eBook – Struktura Jednostki Treningowej (plik do pobrania PDF)

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping