fbpx

Lądowanie na planetach.

Organizacja ćwiczenia
  • Czas ćwiczenia 10-15′.
  • Pole ćwiczenia: 25x25m
  • Sprzęt: Stożki, Oznaczniki, Piłki.
Opis ćwiczenia
Zawodnicy ustawieni tak jak na animacji i grafice. Zawodnicy poruszają się swobodnie w określonym polu gry (prowadzą statek kosmiczny). W narożnikach wyznaczamy 4 strefy (planety). Zawodnicy prowadzą piłkę na sygnał trenera, który wybiera planetę muszą wylądować na tej planecie (doprowadzają piłkę do określonej strefy). Po doprowadzeniu, zatrzymują piłkę – postawa piłkarska i wracają do prowadzenia piłki.
Wskazówki i Uwagi

Możesz to ćwiczenie zmodyfikować i dodać na każdym boku pola ćwiczenia małe bramki, które także dodatkowo oznaczasz jako planety i zawodnicy mają zadanie oddać strzał do tych bramek. Dodatkowo na każdej planecie możesz dać odpowiednie ćwiczenia ogólnorozwojowe – na każdej planecie inne ćwiczenie. Jeśli chcemy nauczać prowadzenie piłki, możesz za każdym razem zmieniać formę prowadzenia piłki.

Punkty Coachingowe

Zawodnicy prowadzą piłkę w różnych formach i różnymi częściami ciała i stopy. Prowadzenie piłki ręką, głową, tylko lewa noga, tylko prawa, podeszwa itd.

Dodając uderzenie na bramkę, zwracaj uwagę na uderzenie (proste podbicie, wew. cz. stopy)

Zawodnicy prowadząc piłkę muszą kontrolować przestrzeń, dlatego zwracaj uwagę na to ,żeby zawodnicy mieli głowę do góry i cały czas kontrolowali “planety” na których muszą wylądować lub oddać strzał.

Mam nadzieję, że ćwiczenie zainteresowało Ciebie i wykorzystasz je w swoim treningu - daj znać w komentarzu, co byś zmienił, może coś dodał?. Wiem, że jedno ćwiczenie, przeprowadzone przez dziesięciu trenerów, będzie miało dziesięć różnych wariantów - dlatego liczę też na Twoją opinie. Zapraszam Ciebie również do sprawdzenia nowych materiałów treningowych, które na pewno wzbogacą Twoją bazę treningową. Pozdrawiam Damian!

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping