fbpx

Witam Trenerze! Jeśli pracujesz z najmłodszymi zawodnikami, a szukasz dodatkowych materiałów treningowych, które są przeprowadzone w praktyce i chcesz udoskonalić treningi lub szukasz dodatkowych bodźców dla Twojej drużyny to ten Program Treningowy jest właśnie dla Ciebie! Materiał starannie przygotowany według nowych wytycznych szkolenia według certyfikacji PZPN.

MATERIAŁY WEDŁUG CERTYFIKACJI PZPN.

MIKROCYKL 1 – Prowadzenie / Drybling.
MIKROCYKL 2 – Strzały.
MIKROCYKL 3 – Prowadzenie / Drybling.
MIKROCYKL 4 – Podanie i Przyjęcie piłki.

12 gotowych konspektów treningowych.

48 ćwiczeń treningowych (żadne się nie powtarza).

Grafika i Animacja ćwiczeń trenigowych.

Konspekt treningowy sprawdzone w praktyce.

Konspekt dostępny natychmiast po zakupie.

Konspekt treningowy w formie PDF oraz DOC.

Według nowych wytycznych certyfikacji PZPN.

Wzorcowy konspekt treningowy.

Inspiracja.

Przykładowe grafiki ćwiczeń z Programu Treningowego | Żak.

Ćwiczenie znajduje się w Mikrocyklu 1 – Konspekt 2 | Prowadzenie + drybling 2.

Opis ćwiczenia

.

Rywalizacja w grze 1v1 (2v2).

Przebieg, ograniczenia: Zawodnicy podzieleni na dwie grupy. Zawodnik przy piłce wykonuje slalom pomiędzy stożkami i wbiega w pole rywalizacji. Zawodnik broniący wykonuje zadanie na drabince koordynacyjnej i wbiega w pole rywalizacji. Zadaniem zawodnika atakującego jest wygrać rywalizację 1v1 i zakończyć zadanie strzałem na bramkę. Zadaniem zawodnika broniącego jest odbiór piłki i atak na małą bramkę.

Wskazówki i korekta: Akcent na drybling 1v1+decyzja o strzale na bramkę oraz odbiór piłki. Rywalizację możemy zmodyfikować do gry 2v2. Pole gry: 15m x 15m.

Ćwiczenie znajduje się w Mikrocyklu 3 – Konspekt 2 | Prowadzenie + drybling 2.

Opis ćwiczenia

.

1v1 szybkość reakcji.

Przebieg, ograniczenia: Zawodnicy podzieleni na dwie grupy. Zawodnicy ustawieni w bazie pomiędzy kolorowymi stożkami. Trener daje sygnał np. ŻÓŁTY, wtedy zawodnik musi dotknąć stożek o tym kolorze (szybkość reakcji) i wybiec do podania od Trenera. Szybszy zawodnik przyjmuje piłkę i kończy zadanie strzałem na bramkę.

Wskazówki i korekta: Zwracamy uwagę na koncentrację i szybkość reakcji. Akcent na drybling i zakończenie zadania strzałem na bramkę. Pole gry: Połowa boiska Żak.

Ćwiczenie znajduje się w Mikrocyklu 4 – Konspekt 1 | Podanie i przyjęcie piłki 1.

Opis ćwiczenia

.

Nauka podań i przyjęć piłki w pozycji otwartej.

Przebieg, ograniczenia: Zawodnik z piłką wykonuje podanie do partnera ustawionego w trójkącie. Zawodnik w trójkącie przyjmuje piłkę kierunkowo z wyjściem z trójkąta i oddaje strzał na bramkę. Uwaga: Zadanie w dwóch organizacjach w formie rywalizacji, która grupa zdobędzie więcej bramek. Przegrany zespół znosi zbiera sprzęt.

Wskazówki i korekta: Akcent na podanie i przyjęcie kierunkowe. Zwracamy uwagę na ruch zawodnika bez piłki – ruch do piłki.

Przykładowe animacje ćwiczeń z Programu Treningowego | Żak.

Ćwiczenie znajduje się w Mikrocyklu 1 – Konspekt 3 | Prowadzenie + drybling 3.

Opis ćwiczenia

.

Prowadzenie piłki pod presją czasu z grą 1v1 z przejściem do gry 2v2.

Przebieg, ograniczenia: Zawodnicy podzieleni na dwie grupy. Zadanie rozpoczynają zawodnicy z piłkami, prowadzą piłkę przez 3 otwarte bramki. Po prowadzeniu, podają piłkę do partnerów ustawionych po przeciwnej stronie. Po podaniu wbiegają w pole gry gdzie rywalizują w grze 1v1. Po zakończeniu gry przez jedną z par, Trener wprowadza kolejną piłkę do rywalizacji 2v2.

Wskazówki i korekta: W rywalizacji 1v1, ustalamy kierunek atakowania, w rywalizacji 2v2 zawodnicy mają dowolność w atakowaniu bramek. Zwracamy uwagę na tempo prowadzenia piłki, Zachęcamy do wykonywania zwodów w grze 1v1. Pole gry: 20m x 20m.

Ćwiczenie znajduje się w Mikrocyklu 2 – Konspekt 1 | Strzały 1.

Opis ćwiczenia

.

Gra 2v1 w atakowaniu.

Przebieg, ograniczenia: Zawodnicy podzieleni na 2 grupy. Zadanie rozpoczyna zawodnik z piłką, który prowadzi piłkę do strefy rywalizacji 1v1 do której wbiega też obrońca. Zawodnik z piłką podejmuje decyzje czy rywalizuje 1v1 i kończy zadanie strzałem na bramkę czy po rywalizacji szuka partnera, który daje mu wsparcie i przewagę 2v1. Zawodnik w bronieniu kiedy odbierze piłkę musi ją przeprowadzić przez otwartą bramkę (czerwone stożki).

Wskazówki i korekta: Zwracamy uwagę na tempo prowadzenia piłki, Zachęcamy do wykonywania zwodów w grze 1v1 i szukania podania do partnera wspomagającego. Zamiast otwartej bramki możemy ustawić mała bramkę. Każde rozpoczęte zadanie musi być zakończone strzałem. Pole gry: 2x pole karne.

Ćwiczenie znajduje się w Mikrocyklu 4 – Konspekt 2 | Podanie i przyjęcie piłki 2.

Opis ćwiczenia

.

Podanie i przyjęcie z koordynacją.

Przebieg, ograniczenia: Zawodnicy ustawieni tak jak na grafice. Zadanie rozpoczynają zawodnicy z piłkami. Prowadzą piłkę do stożka, następnie odgrywają piłkę do wybiegającego na pozycję partnera, który przyjmuje piłkę kierunkowo i przechodzi do prowadzenia piłki do kolejnego stożka. Zawodnicy po podaniu wykonują zadania na drabince koord. lub kołach koordynacyjnych.

Wskazówki i korekta: Zwracamy uwagę na technikę prowadzenia piłki oraz dokładność w wykonywaniu zadań koordynacyjnych. Trener określa formę prowadzenia piłki oraz zadania koordynacyjne. Akcent na podanie i przyjęcie kierunkowe piłki. Pole gry: 20m x 20m odcinki 10m.

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping