fbpx

Konspekty Treningowe | Trampkarz

Mikrocykl 1 | Konspekt 1
Konspekt 1 | Grafika ćwiczeń

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy podzieleni na dwie drużyny. Zawodnicy z piłkami na zewnątrz pola, a zawodnicy bez piłek w środku pola. Zawodnicy w środku pola wykonują ćwiczenia ogólnorozwojowe – dobiegając do zawodnika z piłką od którego dostaje piłkę (piłka narzucona). Zawodnik odgrywa piłkę określoną częścią ciała np. Proste podbicie, wew.cz.stopy P i L, Głowa, Klatka i odegranie. Itd. Po 2’ zmiana ćwiczących.

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy z piłkami ustawieni na zewnątrz pola gry. Małe bramki ustawione 2m od pola ćwiczenia. Mamy grę 4v3 zwodnicy przy piłce grają na utrzymanie, w momencie przejęcia piłki przez zawodników w defensywie mamy zmianę mentalną O-A / A-O i zadaniem zawodników po przejęciu piłki jest finalizacja akcji na jedną z 4 bramek w przewadze 3v1.

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy ustawieni tak jak na grafice – ich zadaniem jest rozegranie akcji ofensywnej w środkowej strefie boiska – wszystkie swoje działania muszą kierować w środkową strefę boiska – rozegranie w środku pola to tylko propozycja, każdy zespół może akcję rozegrać według swojego pomysły – natomiast fundamentem jest rozegranie akcji przez podanie prostopadłe – killer pass,

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy podzieleni na dwa zespoły. Jest to rozwinięcie ćwiczenia poprzedniego ze zmianą strefy ataku. W tym ćwiczeniu nasze działania rozpoczynamy w środkowej strefie boiska – po czym podaniem otwierającym / prostopadłym w boczną strefę aktywujemy zawodnika na pozycji 7 lub 11. Który ma zadanie dośrodkować lub finalizować akcję ofensywną.

Mikrocykl 1 | Konspekt 2
Konspekt 2 | Grafika ćwiczeń

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy podzieleni i ustawieni tak jak na animacji. Ich zadaniem jest gra na utrzymanie i zdobycie określonej ilości podań – po zdobyciu podań, drużyna przegrana otrzymuje zadanie specjalne. Liczbę podań określa trener, jeśli chodzi o moje wskazówki do tego ćwiczenia – jak widzicie jest to forma “dziadka” – więc już od początku musicie kontrolować intensywność. Żeby to nie było “klepania do klepania” Również co zawsze powtarzam i zwracam uwagę w każdym ćwiczeniu to komunikacja. W tej grze dajemy pograć naszym zawodnikom, dlatego nie ograniczamy im ilości kontaktów oraz zachęcamy do gry 1v1.

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy rywalizują na małym polu 5v5 w grze 1v1. Ich zadaniem jest wyprowadzenie piłki ze strefy ćwiczenia.

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy podzieleni na dwa zespoły i ustawieni tak jak na animacji. Zawodnik z piłka wykonuje podanie do partnera ustawionego po przeciwnej stronie pola gdy. Zawodnicy wymieniają podania (gra na ścianę) i odgrywa piłkę do pola ćwiczenia. W polu gry zawodnik ma zadanie sfinalizować akcje strzałem na bramkę. Po oddanym strzale Trener zagrywa druga piłkę do pola ćwiczenia i mamy rywalizację 1v1.
W rywalizacji 1v1 zawodnicy maja dowolność ataku bramki. W młodszych grupach zwracajmy uwagę przyjęcie piłki przed podaniem do pola gry.

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy ustawieni i podzieleni na dwa zespoły tak jak na animacji. Ćwiczenie rozpoczynają zawodnicy w ofensywie (przy piłce). Gra polega na utrzymaniu się zawodników przy piłce – po każdym podaniu do partnera ustawionego na zewnątrz pola gry – zamieniają się oni miejscami. Podający wychodzi na zewnątrz, a zawodnik z zewnątrz wbiega do środka pola gry. Drużyna grająca w defensywie kiedy przejmie piłkę rozgrywa ją w środku pola lub z zawodnikami na zewnątrz.

Mikrocykl 1 | Konspekt 3
Konspekt 3 | Grafika ćwiczeń

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy ustawieni tak jak na animacji. Ćwiczenie rozpoczyna zawodnik A, który podaje do B. Zawodnik B gra na ścianę z A i wybiega na pozycje do podania prostopadłego. Zawodnik C wymusza swoim ruchem wyjscie do piłki zawodnika B. Po przyjęciu podania prostopadłego mamy rywalizację 1v1 z zawodnikiem C. Zawodnicy w grupie 1 po podaniu wykonują ćwiczenia ogólnorozwojowe do środka, a w grupie 2 ćwiczenia koordynacyjne. Zawodnicy (obrońcy), mają zadanie wymuszać ruch zawodnika do piłki. Rywalizacja 1v1 odbywa się na 1 bramkę. Zawodnicy do pola rywalizacji 1v1 wbiegają po ominięciu tyczek.

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy podzieleni na dwa zespoły i ustawieni tak jak na animacji. Jeden zawodnik niebieski i biały ustawiają się w małym box’ie. Rozpoczyna trener wykonując podanie do pola gry. Zadaniem zawodników w polu gry jest wykonanie określonej ilości podań na utrzymanie – po czym wykonują podanie do zawodnika w box’ie. Zawodnik po otrzymaniu podania musi przyjąć piłkę i wyprowadzić ją z małego pola. Po tym zawodnicy grają w przewadze 4v3. Zadaniem zawodników w grze 4v3 jest przeprowadzenie piłki przez tyczki zgodnie z kierunkiem ataku.

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy podzieleni na dwa zespoły i ustawieni tak jak na animacji. Pole gry dzielimy na dwie strefy. W pierwszej strefie zawodnicy grają na utrzymanie 4v2. Biali ofensywni – Niebiescy defensywni. W sytuacji przejęcia piłki przez defensywnych – zagrywają oni piłkę do drugiej strefy i przechodzą za piłką. Za nimi przechodzi dwóch zawodników białych. I dalej mamy grę 4v2. Po stracie piłki zawodnicy musza jak najszybciej podskoczyć do pressingu w celu odzyskania piłki. Zawodnicy musza być cały czas w ruchu, praca od piłki i do piłki. Możemy wprowadzić zawodników Neutralnych – 1 w środku pola i 2 na zewnątrz. Zwracamy uwagę na komunikacje.

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy ustawieni i podzieleni tak jak na grafice. Ćwiczenie rozpoczyna zawodnik prowadząc piłkę w stronę bramki i oddaje strzał, następnie wymienia podanie z partnerem, który również oddaje strzał dalsza część ćwiczenia tak samo z tym że sekwencja podań się zmienia i dodajemy ćwiczenia koord. U ostatniego zawodnika, który jest bez piłki.

Program Treningowy | Trampkarz

Witam Trenerze! Program Treningowy jest projektem, który ma zadanie szkolić i inspirować. Nie ważne czy jesteś Trenerem, który dopiero zaczyna pracę lub jesteś trenerem z doświadczeniem, z każdego ćwiczenia i materiału możesz wyciągnąć wartości, które zrobią różnicę w Twojej pracy.

Program Treningowy Trampkarz będzie przygotowany co miesiąc, więc mam nadzieję, że będziesz korzystać z moich materiałów. 

20 gotowych konspektów Treningowych (konspekt na każdy dzień tygodnia)

80 środków treningowych (ćwiczenia się nie powtarzają)

Grafiki ćwiczeń treningowych ze szczegółowym opisem (grafika w programie ProTrainUp)

Animacje ćwiczeń (kod QR) (animacja w programie ProTrainUp)

Shopping cart

0

No products in the cart.