fbpx

Konspekty Treningowe | Młodzik

Mikrocykl 1 | Konspekt 1
Konspekt 1 | Grafika ćwiczeń

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy ustawieni tak jak na grafice i podzieleni na dwa zespoły. Ma na celu przygotowanie zawodników do pracy, jednocześnie kształtujemy zdolności techniczne naszych zawodników. Zawodnicy w środku pola swobodnie poruszają się w wyznaczonej strefie, cały czas współpracując z zawodnikami ustawionymi na zewnątrz. Zawodnicy na zewnątrz narzucają piłkę zawodnikom w środku pola, a oni odgrywają im piłkę w sposób określony przez trenera.

Opis ćwiczenia:

W tym ćwiczeniu sytuacja w ataku 3v1 uwydatni to czy atakujący powinien dryblować, podawać czy strzelać. Zawodnicy przy piłce – atakujący, budują akcję ofensywną. Po wprowadzeniu piłki do strefy gry 3v1, obrońca uaktywnia się i przeszkadza napastnikom (co kolejne ćwiczenie to ta aktywność ma wzrastać). Po przejęciu piłki przez obrońcę, ma on zadanie wyprowadzić piłkę ze strefy gry lub możemy ustawić małe bramki i dać zadanie zdobycia gola na małą bramkę. Wskazania: Dobra decyzja podawać, dryblować czy strzelać, piłka blisko przy nodze, dryblując zmieniaj kierunek, zmieniaj tempo akcji.

Opis ćwiczenia:

Z linii środkowej boiska atakujący próbują, tak szybko, jak to możliwe, rozegrać akcję ofensywną zakończoną strzałem. Atakujący mają tylko jednego obrońcę, który stara się im przeszkadzać, zapobiec powodzeniu akcji ofensywnej, a także starać się odebrać piłkę i umieścić ją w dowolną wyznaczoną “strefę obrońcy”. Każde trio na 5 ataków, następnie obrońca zostaje zastąpiony innym defensorem. Warianty gry: Atakujący grają na dwa kontakty z piłką – Atakujący mają wyznaczony limit czasu ataku.

Opis ćwiczenia:

Turniej 4v4 + bramkarz – lub wprowadzamy bramkarzy do pola i gra jest bez bramkarzy.

Mikrocykl 1 | Konspekt 2
Konspekt 2 | Grafika ćwiczeń

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy ustawieni tak jak na grafice. Ćwiczenie rozpoczyna zawodnik z piłką, który podaje do partnera ustawionego po przeciwnej stronie. Partner odgrywa piłkę na 1 kontakt (gra na ścianę) i wybiega na pozycje do podania prostopadłego. Po przyjęciu podania prostopadłego mamy rywalizację 1v1 z obrońcą. Zawodnicy w grupie 1 po podaniu wykonują ćwiczenia ogólnorozwojowe do środka, a w grupie 2 (obrońca) może wykonywac ćwiczenia koordynacyjne lub techniczne z piłką, ale musicie taka strefę ustawić na boku pola ćwiczenia. Rywalizacja 1v1 odbywa się na 1 bramkę. Zawodnicy do pola rywalizacji 1v1 wbiegają po ominieciu tyczek.

Opis ćwiczenia:

Ćwiczenie rozpoczynają zawodnicy z piłkami wykonują podanie do partnera ustawionego na przeciwko – najwyżej, następnie ten zawodnik podaję podaje piłkę do partnera ustawionego po jego prawej stronie. Kolejny zawodnik przyjmuje piłkę i zmienia centrum gry podaniem do zawodnika ustawionego na przeciwko – ten zawodnik zagrywa piłkę piętro niżej i wychodzi do podania na wolne pole. Zawodnik przyjmuje piłkę na wolnym i przeprowadza piłkę na początek nowego rzędu. Ćwiczenie rozpoczyna się podobnie tylko, że w lewą stronę. Przyjęcie i podanie piłki wewnętrzną częścią stopy. Przyjęcie piłki kierunkowe. Zwracamy uwagę na komunikację, zawodnicy muszą się skupić na przekazywaniu sobie informacji. Zuważyłem, że z komunikacją jest bardzo dłuższy problem, więc musimy kłaść duży nacisk na ten aspekt gry.

Opis ćwiczenia:

Mała gra 3v2 – gdzie zwracamy uwagę na rywalizację oraz rozwiązania akcji ofensywnej w przewadze 3v2. W momencie przejęcia piłki przez zawodników defensywnych mamy fazę przejścia i ich zadaniem jest zdobycie bramki w szybkim kontrataku.

Opis ćwiczenia:

W pierwszym sektorze gry zawodnicy (biali) mają za zadanie wymienić 5 podań, po czym mogą podać piłkę do strefy ataku. Po zagraniu do strefy ataku aktywnie broni 2 środowych obrońców. W ostatniej fazie w przewadze 3v2 zespół biały ma za zadanie najszybciej zdobyć bramkę. Czerwoni po odbiorze piłki są w ataku i ich zadaniem jest zdobyć gola na małą bramkę.

Mikrocykl 1 | Konspekt 3
Konspekt 3 | Grafika ćwiczeń

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy ustawieni tak jak na grafice. Zawodnicy podzieleni na 4 grupy. Wykonują podanie po linii prostej, a z ćwiczeniem ogólnorozwojowym zmieniają miejsce po przekątnej. Zwracamy uwagę zawodnikom na siłę i kierunek podania – cały czas muszą być w ruchu i pracować od piłki i do piłki. W tym ćwiczeniu się nie śpieszymy, zawodnik może, a nawet musi przyjąć piłkę po podaniu – zasada przyjął – zagrał. Cały czas muszą się komunikować, nie może być ciszy. Ćwiczenia ogólnorozwojowe określa trener.

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy zewnętrzni starają się wymienić jak największą liczbę podań z założeniem, że nie mogą podać piłki do partnera ustawionego na przeciwległym boku. Zadaniem ćwiczącego ustawionego w środku jest przerwanie gry zewnętrznym. Po przerwaniu akcji środkowy zmienia się miejscem z zewnętrznym, który ostatni dotknął piłkę.

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy ustawieni tak jak na grafice. Podzieleni na 2 grupy CZERWONY i BIAŁY. Zadaniem zawodników w defensywie (BIAŁY) jest odzyskanie piłki w grze 3v2. W momencie odzyskania piłki wykonują atak szybki z wyjściem ze środkowej strefy boiska z finalizacją akcji ofensywnej. Do gry włącza się zawodnik, który wykonał podanie uwalniające i tworzy przewagę 4v2 lub 4v3 w zależności od ustawienia trenera. Zawodnicy w defensywie w grze 4v2 ustawiają się wąsko w momencie przejęcia piłki ich zadaniem jest wyprowadzenie jej w bezpieczną strefę lub możemy dodać małe bramki i ich zadaniem będzie zdobycie bramki.

Opis ćwiczenia:

Zadaniem zawodników w fazie atakowania jest po otwarciu i budowaniu gry w przewadze Br + 3v2 (strefa A) podanie piłki do swojego partnera w strefę B i włączenie się do gry w celu stworzenia sytuacji 3v2 + Br. Celem gry jest wykorzystanie przewagi liczebnej i zdobycie bramki. Zadaniem zawodników w fazie bronienia jest odbiór piłki w wąskim ustawieniu w defensywie i przejście do działań w atakowaniu, których celem jest zdobycie bramki.

Program Treningowy | Młodzik

Witam Trenerze! Program Treningowy jest projektem, który ma zadanie szkolić i inspirować. Nie ważne czy jesteś Trenerem, który dopiero zaczyna pracę lub jesteś trenerem z doświadczeniem, z każdego ćwiczenia i materiału możesz wyciągnąć wartości, które zrobią różnicę w Twojej pracy.

Program Treningowy Młodzik będzie przygotowany co miesiąc, więc mam nadzieję, że będziesz korzystać z moich materiałów. 

20 gotowych konspektów Treningowych (konspekt na każdy dzień tygodnia)

80 środków treningowych (ćwiczenia się nie powtarzają)

Grafiki ćwiczeń treningowych ze szczegółowym opisem (grafika w programie ProTrainUp)

Animacje ćwiczeń (kod QR) (animacja w programie ProTrainUp)

Shopping cart

0

No products in the cart.