fbpx

Konspekty Treningowe – Skrzat 

Konspekt 1 | Skrzat
Opis ćwiczeń | Skrzat

Zawodnicy są dobrani w trójki. Każdy z nich jest jedną z atomówek. Jedna trójka jest berkiem, po złapaniu innej trójki przekazuje berka. Odmiany: (1) Każda dotknięta trójka staje się kolejnym berkiem, wygrywa ta trójka która zostanie złapana na samym końcu. (2) Wszyscy uciekają samodzielnie, jednak po złapaniu przez trójkę atomówek należy jak najszybciej złączyć się swoimi parterami i zacząć łapać innych uciekających.

Wszyscy poruszają się skacząc na jednej nodze. Dotknięta przez berka osoba, staje się berkiem i łapie ręką miejsce, w które została dotknięta.

W narożnikach pola zabawy ustawione są stożki o dwóch kolorach (czerwony i niebieski). Zawodnicy prowadzą piłkę w różnych kierunkach w dowolny sposób (zwracaj jednak uwagę, żeby to zawodnik prowadził piłkę, a nie piłka zawodnika – w miarę krótkie prowadzenie). Na sygnał trenera (określa kolor) zawodnik musi jak najszybciej doprowadzić piłkę do odpowiedniego koloru.

Gra 1v1 bez bramkarzy. Trener wprowadza piłkę podaniem do zawodnika niebieskiego, którego zadaniem jest wygrać pojedynek 1v1 i zdobyć bramkę. Zadaniem zawodnika białego jest odbiór piłki i zdobycie przeciwnej bramki. Po skończonej akcji zawodnicy idą na koniec swoich rzędów, a trener podaniem zaprasza kolejnych zawodników do gry 1v1.

Konspekt 2 | Skrzat
Opis ćwiczeń | Skrzat

Wszyscy uczestnicy ustawieni są w szeregu. Każdy wybiera sobie auto, jakim chce być podczas wyścigu. Trener w dowolnym momencie wznosi ramiona w bok, co jest sygnałem do rozpoczęcia biegu. Linę mety wyznaczają pachołki. Zwycięzca otrzymuje jeden punkt.

Zawodnicy ustawieni na końcowej linii (zaparkowane auta) na sygnał Trenera, muszą przebiec na drugą stronę nie dając się złapać policjantowi (berek). Dotknięta osoba siada i zmniejsza tym samym pole. Odmiany: (1) każdy posiada piłkę, (2) pierwsza złapana osoba staje się drugim policjantem.

Wszyscy ustawieni polu ćwiczenia. Swobodnie prowadzą piłkę. Każdy zawodnik jest innym samochodem: Ferrari, Porsche, Mercedes, Fiat, Maluch, BMW. Na wezwanie trenera, który podaje nazwę auta, zawodnicy muszą okrążyć kwadrat (pole gry) i wrócić do pola ćwiczenia. Modyfikacje: (1) raz w prawo – raz w lewo (2) z piłką w rękach w odwrotnym kierunku (3) z kozłowaniem piłki (4) bieg bez piłki.

Zawodnicy poruszają się w dowolny sposób w wyznaczonym polu. Krótkie prowadzenie piłki, zmiana kierunków, szukanie wolnych przestrzeni. Popisywanie się sztuczkami piłkarskimi. MODYFIKACJE: Na sygnał: – siad na piłce -zatrzymanie piłki prawą/lewą podeszwą – zamiana piłek, strzał na bramkę.

Program Treningowy | Skrzat (sezon 2021)

20 gotowych konspektów Treningowych (konspekt na każdy dzień tygodnia)

80 środków treningowych (ćwiczenia się nie powtarzają)

Grafiki ćwiczeń treningowych ze szczegółowym opisem (grafika w programie ProTrainUp)

Animacje ćwiczeń (kod QR) (animacja w programie ProTrainUp)

Shopping cart

0

No products in the cart.