fbpx

Konspekt treningowy Senior – moja mikrogrupa.

Środki treningowe
Rozgrzewka (wymiana podań + prowadzenie piłki).

Zawodnicy ustawieni w dwóch grupach. Zaczyna zawodnik z piłką (1) wykonuje podanie do partnera ustawionego po prawej lub lewej stronie. Po podaniu zawodnik przechodzi za piłką wykonując ćwiczenia ogólnorozwojowe. (2) zawodnik przyjmuje piłkę kierunkowo i wykonuje podanie piłki do partnera, który jest ustawiony wyżej. (3) Zawodnik wyraźnie akcentuje ruch od i do piłki, podaje piłkę do zawodnika wybiegającego na pozycję. (4) Po przyjęciu piłki zawodnik podaje piłkę do partnera, którzy slalomem przeprowadza piłkę na początek ćwiczenia. Zadanie wykonywane jest jednocześnie w dwóch grupach biali i niebiescy.

Pole ćwiczenia 20m x 20m (25m x 25m)

Gra 4v2(5v3) ze zmianą CG w momencie przejścia A-O/O-A.

Zawodnicy podzieleni na dwa zespoły (biały i niebieski). Zawodnicy w ofensywie mają zadanie utrzymać się przy piłce. Po stracie piłki, zawodnicy, którzy ją odebrali mają zadanie zmienić CG i zagrać piłkę do swojego kwadratu. Za piłką przebiega 2 (3) zawodników z jednej grupy i 2 (3) zawodników z drugiej grupy.

Pole ćwiczenia 20m x 20m (25m x 25m)

Zmiana centrum gry – współpraca zawodników na pozycjach 6-8-10.

Zawodnicy ustawieni tak jak na grafice na pozycjach w ustawieniu 1-4-3-3. Podzieleni na dwie grupy. Zawodnicy atakujący wykonują schemat podań. Zadanie w formie ścisłej, żeby zawodnicy mogli załapać schemat podań przy współpracy zawodników na pozycji 6-8-10. Zawodnicy w defensywie lekko “presują” zawodników ofensywnych, ale bardziej chcąc wymuszać ich ruch do piłki i wybiegnięcie na pozycję niż odebrać piłkę. Schemat podań jest umowny, najważniejszym zadaniem jest zmiana centrum, przy współpracy zawodników na pozycjach 6-8-10. *żółta strzałka to drugi wariant schematu podań. Każde powtórzenie ćwiczenia zakończone jest strzałem na bramkę.

Gra zadaniowa – zmiana centrum gry przy współpracy zawodników na pozycjach 6-8-10.

Jest to progresja ćwiczenia z części głównej I. Zawodnicy ofensywni mają zadanie budować akcję ofensywną ze zmianą centrum gry przy współpracy zawodników na pozycji 6-8-10. Zawodnicy defensywni po odbiorze piłki muszą jak najszybciej zmienić CG i zakończyć strzałem akcję ofensywną. Po stracie piłki drużyna musi reagować natychmiastowym pressingiem, jeśli się nie uda odbudowują ustawienie. (zasada 5 sekund).

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping