fbpx

Konspekt Treningowy | Aktywny pressing po stracie. Moment przejścia A-B

Grafika ćwiczeń

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy ustawieni tak jak na grafice. Zaczynają zawodnicy z piłką, podaniem do partnera ustawionego po prawej stronie pola gry i wykonują ćwiczenia ogólnorozwojowe na odcinku A-B. Zawodnik przyjmuje piłkę lub wymienia podanie z partnerem, który ustawiony jest w centrum pola gry. Po podaniu zawodnik B wybiega na pozycję i wykonuje podanie po przekątnej do zawodnika D. Zawodnik D, krótko prowadzi piłkę, wykonuje podanie do ostatniego w rzędzie zawodnika A i zaczyna pracować na drabince koordynacyjnej. Przejścia zawodników A-B-C-D-A.

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy w obronie wykonują podanie do zawodnika niebieskiego, który ustawiony jest w centrum pola gry. Gdy tylko piłka zostanie wprowadzona i przyjęta przez zawodnika ofensywnego, czterej obrońcy wychodzą do aktywnego pressingu na piłkę, próbując ją odzyskać. W przypadku, gdy obrońcy zdobędą piłkę muszą ją wyprowadzić z pola gry, w ten sposób zdobywają punkt. Ofensywny gracz może zdobyć punkt, podając piłkę jednemu ze swoich partnerów z drużyny, który ustawiony jest na zewnątrz. Wgrywa drużyna, która pierwsza drużyna zdobędzie, pięć punktów.

Opis ćwiczenia:

W polu gry wyznaczone są 4 strefy w których można zdobyć punkty. Zawodnicy grają na utrzymanie żeby zdobyć punkt muszą zagrać piłkę do bocznej strefy z jednoczesnym wbiegnięciem. Jednak najważniejszym zadaniem jest aktywny pressing po stracie piłki i zachowanie zawodników w momencie przejścia A-B. Po stracie piłki musi być natychmiastowy kontakt i podskok do piłki z asekuracją innych zawodników.

Opis ćwiczenia:

Takie same założenia jak w poprzednim ćwiczeniu, tylko gramy na 4 bramki.

Co zyskujesz kupując Konspekty Treningowe?

32 gotowe konspekty treningowe w pakiecie.

Wskazówki i uwagi oraz punkty coachingowe dla każdego ćwiczenia.

128 środków treningowych (ćwiczenia się nie powtarzają).

Nowy wzór konspektów zgodny z unfikikacją trenerską oraz certyfikacją szkółek PZPN.

Grafiki ćwiczeń treningowych ze szczegółowym opisem (grafika w programie ProTrainUp)

Dostęp do zbioru otrzymujesz natychmiast po zakupie.

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping