fbpx

Witam Trenerze! Jeśli pracujesz z grupą Orlik, a szukasz dodatkowych materiałów treningowych, które są przeprowadzone w praktyce i chcesz udoskonalić treningi lub szukasz dodatkowych bodźców dla Twojej drużyny to ten Konspekt Treningowy jest właśnie dla Ciebie! Materiał starannie przygotowany według nowych wytycznych szkolenia według certyfikacji PZPN.

MATERIAŁ WEDŁUG CERTYFIKACJI PZPN.

Jest to 1 z 12 Gotowych Konspektów Treningowych dla grupy Orlik, według nowych wytycznych certyfikacji PZPN.

Konspekt | Odbiór piłki.
Grafiki ćwiczeń z Konspektu Treningowego | Odbiór piłki.

Opis ćwiczenia

Gra 3v3 odbiór piłki.

Przebieg, ograniczenia: Gra na utrzymanie 3v3. Zawodnicy przy piłce mają zadanie utrzymać się przy piłce. Zawodnicy w bronieniu mają zadanie odebrać piłkę. Po odbiorze piłki mają zadanie przeprowadzić piłkę przez jedną z czterech otwartych bramek.

Wskazówki i korekta: Zawodnicy zdobywają punkt za odbiór piłki i przeprowadzenie jej przez otwartą bramkę. Po zdobyciu punktu Trener wprowadza kolejną piłkę do gry tak samo jeśli piłka wyjdzie z pola gry. Akcent na grę w fazie bronienia oraz reakcję zawodników po odbiorze piłki. Pole gry: 15m x 15m.

Opis ćwiczenia

Koordynacja + technika podania.

Przebieg, ograniczenia: Zawodnicy dobrani w pary. Zawodnik krótko prowadzi piłkę, wykonuje podanie do partnera i rozpoczyna pracę koordynacyjną na określonych trenażerach.

Wskazówki i korekta: Zwracamy uwagę na poprawne wykonanie zadań koordynacyjnych. Akcent na prowadzenie i podanie piłki do partnera.

Pole gry: Odcinek 15m.

Opis ćwiczenia

Gra 3v3 odbiór piłki i reakcja po odbiorze.

Przebieg, ograniczenia: Zadanie w formie gry Br+3v3. Zadaniem zawodników w bronieniu jest odbiór piłki i zakończenie zadania strzałem na bramkę. Zadaniem zawodników w atakowaniu jest przeprowadzenie piłki przez jedną z dwóch otwartych bramek.

Wskazówki i korekta: Akcent na grę w bronieniu i odbiór piłki. Zwracamy uwagę na moment przejścia A/B i B/A. Po odbiorze jeśli jest możliwość zawodnicy mają zadanie przejść do ataku szybkiego, jeśli nie ma możliwości ataku szybkiego, muszą się utrzymać i zabezpieczyć piłkę. Po stracie piłki, zawodnicy natychmiast muszą podskoczyć do przeciwnika z piłką w celu odzyskania piłki – zasada 5 sekund. Pole gry: 2x pole karne.

Opis ćwiczenia

Gra 2v2 z przejściem 2v3 (aktywny odbiór piłki).

Przebieg, ograniczenia: Gra falowa. Zadanie rozpoczyna się w strukturze 2v2. Zadaniem zawodników w bronieniu jest odbiór piłki i zakończenie zadania strzałem na bramkę. Zadaniem zawodników w atakowaniu jest zdobycie gola do jednej z dwóch bramek. Po zakończonym zadaniu drużyna atakująca wprowadza 2 piłkę i mamy grę 2v3 (przewaga w atakowaniu).

Wskazówki i korekta: Akcent na grę w bronieniu i odbiór piłki. Zwracamy uwagę na moment przejścia A/B i B/A. Po odbiorze jeśli jest możliwość zawodnicy mają zadanie przejść do ataku szybkiego, jeśli nie ma możliwości ataku szybkiego, muszą się utrzymać i zabezpieczyć piłkę. Po stracie piłki, zawodnicy natychmiast muszą podskoczyć do przeciwnika z piłką w celu odzyskania piłki – zasada 5 sekund.

Opis ćwiczenia

Obij poprzeczkę.

 Przebieg, ograniczenia: Zawodnicy ustawiają piłkę na linii pola karnego i ich celem jest trafienie w poprzeczkę.

Wskazówki i korekta: Akcent na celność strzału.

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping