fbpx

Gra 1v1 z przeciwnikiem z tyłu (ustawienie względem przeciwnika).

Zeskanuj Kod QR i pobierz konspekt na telefon!
Gra 1v1 z przeciwnikiem z tyłu (ustawienie względem przeciwnika)
Grafika ćwiczeń

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy ustawieni tak jak na grafice. Zadanie rozpoczyna zawodnik z piłką. Wykonuje podanie do partnera ustawionego na środku pola gry. Po podaniu zawodnik musi się oderwać od tyczki, przyjąć ją kierunkowo i podać piętro wyżej do partnera. Zawodnik przyjmuje piłkę i po krótkim prowadzeniu podaję piłkę na początek zadania i przechodzi do ćwiczeń na drabince koordynacyjnej. Uwaga: Zawodnicy pracujący do tyczki i od tyczki wykonują ćwiczenia ogólnorozwojowe. Wskazówka: Pokaż i wprowadzaj korekty w ćwiczeniach ogólnorozwojowych oraz koordynacyjnych. Pole gry: 15m x 15m.

Opis ćwiczenia:

Dwa zespoły po 5 „ponumerowanych” zawodników poruszają się w wyznaczonym polu. Na sygnał trenera (litera lub cyfra) zawodnicy o tym samym symbolu, łapią się za ręce i starają się złapać dowolnego zawodnika przeciwnej drużyny. Wygrywa drużyna która złapie gracza drugiego zespołu jako pierwsza. Pole gry: 15m x 15m (Pole gry zależy od ilości zawodników). Uwaga: Do ćwiczenia można dodać dla każdego zawodnika piłkę, zasady gry się nie zmieniają, tylko wprowadzamy prowadzenie piłki.

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy podzieleni na dwie drużyny (niebieski i biały). Zawodnik niebieski wykonuje ruch do partnera z piłką. Otrzymuje podanie, jego zadaniem jest zabezpieczenie piłki w grze 1v1 tyłem do przeciwnika i odwrócenie się z przeciwnikiem na plecach, następnie wykonanie podania do partnera z drużyny, który jest bez piłki. Dalej ta sama sytuacja, tylko zawodnik biały jest w ataku. Po określonym czasie gry – zamiana zawodników. Czas gry: 1’5″ zmiana zawodników.

Opis ćwiczenia:

Fragment Gry. Zawodnicy dobrani w pary. Bramkarze otwierają grę do zawodnika, który gra tyłem do bramkarza. Zadaniem w atakowaniu jest odwrócenie się z piłką w stronę bramki z przeciwnikiem na plecach i zakończenie akcji strzałem na bramkę. Uwaga: Po zakończeniu, zmiana zawodników.

Opis ćwiczenia:

Gra zadaniowa z akcentem na grę z przeciwnikiem z tyłu. Narożniki boiska są wycięte, dzięki temu zmuszamy zawodników do wbiegania w pole karne.

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping