fbpx

Doskonalenie momentu przejścia B-A w małych oraz średnich grach.

Zeskanuj Kod QR i pobierz konspekt na telefon!
Doskonalenie momentu przejścia B-A w małych oraz średnich grach
Grafika ćwiczeń

Opis ćwiczenia: Zawodnicy ustawieni tak ja na grafice i animacji. Ćwiczenie rozpoczynają zawodnicy z piłkami – podanie do zawodnika ustawionego po prawej stronie (prawa ręka). Podanie jest z informacją CZAS lub PLECY. Po podaniu zawodnicy wykonują ćwiczenia ogólnorozwojowe do środkowego stożka, obiegają go i idą w dalszym ciągu z ćwiczeniem w miejsce podania piłki.

Opis ćwiczenia: Zawodnicy ustawieni tak jak na grafice i animacji. Gra odbywa się na ograniczonym polu (15x15m.) Zadaniem zawodników jest gra na utrzymanie – po określonej ilości podań lub na sygnał trenera, zawodnicy muszą uwolnić się z mniejszego pola gry, wykonując podanie do partnera, który swoim ruchem poszerza pole gry. Po “uwolnieniu” zawodnicy wykorzystują całą powierzchnie pola gry (20x20m.)

Opis ćwiczenia: Zadaniem zawodników w fazie bronienia jest aktywny pressing i wejście w kontakt z zawodnikami atakującymi. W grze 2v3.W momencie przejścia z B-A następuje atak szybki.

Opis ćwiczenia: Zawodnicy podzieleni na 3 grupy. 5v5+5N. Niebieski – atakujący, Biały – broniący, Czerwony – Neutralny. Celem gry odbiór piłki w środkowej strefie boiska. Broniący mają zadanie zawężać pole gry i wychodzić do aktywnego pressingu. W momencie odbioru piłki przechodzą do szybkiego ataku współpracując z zawodnikami neutralnymi. Zawodnicy atakujący grają na utrzymanie z neutralnymi. Niebiescy stracili piłkę, ale nie odpadają po stracie tylko natychmiast przechodzą do aktywnego pressingu.

Konspekty według certyfikacji PZPN

Najstarsza grupa podlegająca pod certyfikacje szkółek PZPN. Tak jak w grupie orlik równoważymy działania indywidualne z grupowymi, jednak dodajemy już więcej elementów z działań zespołowych. W Programie Treningowym znajdziesz też elementy przygotowania zawodników do gry 11v11 oraz blokowy plan szkolenia w 4 mikrocyklach. Mikrocykl I – Atakowanie, Mikrocykl II – Atakowanie-Bronienie, Mikrocykl III – Bronienie, Mikrocykl IV – Bronienie-Atakowanie.

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping