fbpx

Konspekt Treningowy | Junior Starszy

Współpraca zawodników na pozycjach 6-8-10 – wybiegnięcie na pozycje – wbiegnięcie trzeciego.
Grafika ćwiczeń

Opis ćwiczenia:

Zawodnicy ustawieni tak jak na grafice. Zaczynają zawodnicy z piłką, podaniem do partnera ustawionego po prawej stronie pola gry i wykonują ćwiczenia ogólnorozwojowe na odcinku A-B. Zawodnik przyjmuje piłkę lub wymienia podanie z partnerem, który ustawiony jest w centrum pola gry. Po podaniu zawodnik B wybiega na pozycję i wykonuje podanie po przekątnej do zawodnika D. Zawodnik D, krótko prowadzi piłkę, wykonuje podanie do ostatniego w rzędzie zawodnika A i zaczyna pracować na drabince koordynacyjnej. Przejścia zawodników A-B-C-D-A

Opis ćwiczenia:

Wszyscy zawodnicy zamieniają się w zające. Trener jest myśliwym, który na swoim polu hoduje warzywa (piłki, stożki, pachołki). Zające mają zadanie podbierać myśliwemu warzywa i odnosić je do swojej norki, myśliwy musi łapać zające. Każdy złapany (dotknięty) zając musi wrócić z pola ćwiczenia do swojej norki i dalej może podbierać znowu warzywa. Wariant II: Myśliwy ma strzelbę (piłkę) i nie łapie zająców tylko poluje na nie strzelbą (każdy trafiony zając, wraca do norki i ponownie może podbierać warzywa).

Opis ćwiczenia:

Wariant I: Budowa akcji ofensywnej przy współpracy zawodników na pozycjach 6-8-10. Schemat podań taki jak na grafice. Jednak w różnych strefach boiska. Trener wprowadza piłkę w różne części pola gry, za zadanie zawodników jest zbudować akcję przy współpracy zawodników 6-8-10 i zakończyć akcję ofensywną przez zawodnika 9. Wariant II: Jest podobny do pierwszego, jednak akcję rozwijamy przez zagranie piłki do zawodników na pozycjach 7-11. Na początku zawodnicy w defensywie są bierni, przeszkadzają, ale bardziej żeby wymusić ruch zawodników do piłki – w rozwinięciu ćwiczenia przechodzimy do gry w której zadaniem zawodników w defensywie będzie odbiór piłki i zakończenie akcji do jednej z małych bramek.

Opis ćwiczenia:

Schemat podań taki jak na grafice. Współpraca zawodników na pozycji 6-8-9. W tym zadaniu chcemy wbiegnięcia zawodnika trzeciego na pozycji 10 (tak jak na grafice). Zawodnik na pozycji 8 lub 6 ma wybór rozwinięcia akcji i podanie do zawodnika 7-11 oraz do wbiegającego 3 zawodnika na pozycji 10.

Co zyskujesz kupując Konspekty Treningowe?

32 gotowe konspekty treningowe w pakiecie.

Wskazówki i uwagi oraz punkty coachingowe dla każdego ćwiczenia.

128 środków treningowych (ćwiczenia się nie powtarzają).

Nowy wzór konspektów zgodny z unfikikacją trenerską oraz certyfikacją szkółek PZPN.

Grafiki ćwiczeń treningowych ze szczegółowym opisem (grafika w programie ProTrainUp)

Dostęp do zbioru otrzymujesz natychmiast po zakupie.

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping