fbpx

Witam Trenerze! Jeśli pracujesz z najmłodszymi zawodnikami, a szukasz dodatkowych materiałów treningowych, które są przeprowadzone w praktyce i chcesz udoskonalić treningi lub szukasz dodatkowych bodźców dla Twojej drużyny to ten Konspekt Treningowy jest właśnie dla Ciebie! Materiał starannie przygotowany według nowych wytycznych szkolenia według certyfikacji PZPN.

MATERIAŁ WEDŁUG CERTYFIKACJI PZPN.

Jest to 1 z 12 Gotowych Konspektów Treningowych dla grupy Orlik, według nowych wytycznych certyfikacji PZPN.

Konspekt | Prowadzenie + Drybling.
Grafiki ćwiczeń z Konspektu Treningowego | Prowadzenie + Drybling.

Opis ćwiczenia

Gra 1v1 na 2 bramki.

Przebieg, ograniczenia: Zawodnicy podzieleni na dwie grupy. Zadanie w dwóch organizacjach. Na sygnał Trenera „czerwony” zawodnik z piłką oraz bez piłki muszą przebiec przez czerwoną otwartą bramkę i wejść w rywalizację 1v1 w której zadaniem jest zdobycie gola do jednej z dwóch bramek.

Wskazówki i korekta: Określamy zawodnikom kierunek atakowania. Akcent na prowadzenie piłki i drybling w rywalizacji 1v1. Pole gry: 10m x 10m.

Opis ćwiczenia

Praca w rzędach- kształtowanie wzorców ruchowych.

Przebieg, ograniczenia: Zawodnik prowadzi piłkę do pachołka i ją zostawia, wraca wykonując wzorce ruchowe. Kolejny zawodnik biegnie po piłkę wykonując wzorce ruchowe, wraca prowadząc piłkę.

Wskazówki i korekta: Akcent na poprawne wykonanie zadań motorycznych. Zawodnicy wykonują wzorce ruchowe np. przysiad, różne formy biegu: tyłem, bokiem, skrzyżny, skipy do pachołka i wracają marszem Pole gry: Odcinki na odległości 10m.

Opis ćwiczenia

Gra 3v3 z akcentem na momenty przejścia.

Przebieg, ograniczenia: Zadanie rozpoczyna bramkarz. Zadaniem zawodników w atakowaniu jest zdobycie gola do jednej z dwóch małych bramek. Zadaniem zawodników w bronieniu jest odbiór piłki i przejście do atakowania na bramkę w celu zdobycia bramki.

Wskazówki i korekta: Akcent na momenty przejścia – Moment przejścia A/B: po stracie piłki doskok do przeciwnika w celu odzyskania piłki. Moment przejścia B/A: Po odzyskaniu atak szybki lub utrzymanie się przy piłce.

Opis ćwiczenia

Prowadzenie, drybling + strzały.

Przebieg, ograniczenia: Każdy zawodnik z piłką. Zawodnicy prowadzą piłkę slalomem pomiędzy stożkami. Po wyjściu ze slalomu oddają strzał na bramkę. Uwaga: Zadanie w dwóch organizacjach w formie rywalizacji, która grupa zdobędzie więcej bramek. Przegrany zespół znosi zbiera sprzęt. Co strzał zmiana zawodników na bramce.

Wskazówki i korekta: Akcent na prowadzenie piłki i strzał na bramkę. Omówienie treningu, zebranie sprzętu.

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping