fbpx

Witam Trenerze! Dzisiaj mam dla Ciebie konspekt dla piłki 11osobowej. Celem treningu jest Bronienie w strefie niskiej – aktywny doskok + asekuracja.

Trening przygotowany jest pod ustawienie 1-3-5-2 gdzie przeciwnik gra w ustawieniu 1-3-5-2. Pod ten trening nakładam system na system – wycinam fragment gry tak jak na poniższej grafice. Wycięty fragment gry jest dla mnie bazą do stworzenia konspektu. Takie rozwiązanie stwarza mi środowisko treningowe, zdarzeń, które mogą wystąpić w meczu.

Konspekt | Bronienie w strefie niskiej – aktywny doskok + asekuracja.
Grafiki ćwiczeń z konspektu | Bronienie w strefie niskiej – aktywny doskok + asekuracja.

Opis ćwiczenia

Technika podania + szybkość. 

Cel: Przygotowanie zawodników do części głównej treningu + SZYBKOŚĆ.

Przebieg, ograniczenia: Zawodnicy ustawieni w grupach. Wariant 2: Zadanie rozpoczyna zawodnik z piłką – prowadzi piłkę w kierunku stożka następnie podaje piłkę do partnera ustawionego po przeciwnej stronie i wykonuje SPRINT do stożka (kierunek za podaniem). Kolejny zawodnik wykonuje to samo zadanie w drugim kierunku. Wariant 2: Zawodnik prowadzi piłkę slalomem pomiędzy stożkami wykonuje podanie i za podaniem wykonuje SPRINT w kierunku stożków. Wskazówki i korekta: Akcent na prowadzenie, podanie piłki + SPRINT (80%, następnie 100%).

Pole gry: Odcinki 12m.

Opis ćwiczenia

Technika podania + decyzyjność (2 organizacje).

Cel: Przygotowanie zawodników do części głównej treningu.

Przebieg, ograniczenia: Zawodnicy ustawieni w kole – 2 piłki. Zawodnik z piłką wprowadza piłkę do pola gry i decyduje o kierunku podaniu. Po podaniu kolejny zawodnik wprowadza piłkę do środka pola gry i decyduje po kierunku podania. Wskazówki i korekta: Akcent na przyjęcie i podanie piłki + decyzyjność. Możemy dodać grę na ścianę i później decyzyjność.  Pole gry: 20m x 20m.

Opis ćwiczenia

Gra zadaniowa Br+3v3+Br+2N. 

Cel: Aktywny pressing – odbiór piłki w strefie niskiej (baza 0).

Przebieg, ograniczenia: Zawodnicy podzieleni na 2 zespoły. Zawodnicy w bronieniu mają zadanie odebrać piłkę i z wykorzystaniem zawodników N przejść do ataku szybkiego z zakończeniem zadania strzałem na bramkę przeciwnika. Zawodnicy w atakowaniu – zadanie rozpoczyna zawodnik z piłką ustawiony w 2 strefie. Wprowadza on piłkę do bazy 0 w której zawodnicy w atakowaniu mają zadanie zdobyć gola na bramkę przeciwnika.  Wskazówki i korekta: Akcent na pressing, doskok do przeciwnika, grę 1v1 w bronieniu oraz zabezpieczenie światła bramki. Zawodni atakujący ustawione w bazie 1 nie może zejść do bazy 0. W bazie 0 zawsze jest gra 3v2. Uwaga: Po odbiorze piłki znika strefa. Co akcję zamiana zawodników w polu gry. Pole gry: 2x pole karne.

Opis ćwiczenia

Gra zadaniowa – aktywny pressing w strefie niskiej.

Cel:  Aktywny pressing – odbiór piłki w strefie niskiej (baza 0).

Przebieg, ograniczenia: Gra za każdym razem rozpoczyna się w strefie średniej w grze 3v3. Zadaniem zawodników w bronieniu jest odbiór piłki w swojej strefie i przejście do ataku szybkiego z zakończeniem strzałem na bramkę. Zadanie zawodników atakujących jest zdobycie gola na bramkę przeciwnika. Wskazówki i korekta: Akcentujemy odbiór w strefie niskiej, gdzie zawodnicy muszą kryć od bramki i zabezpieczać światło bramki. Zwracamy uwagę na pressing i doskok do przeciwnika (gra 1v1 w bronieniu) w strefie niskiej. Zawodnicy nie mogą się poruszać pomiędzy strefami, dopiero w momencie odebrania piłki przez broniących znikają strefy. Uwaga: Każde zadanie rozpoczyna się ze środkowego pola gry. Pole gry: Całe boisko.

Opis ćwiczenia

SFG w bronieniu – aktywność w strefie konfliktu.

Przebieg, ograniczenia: Zawodnicy w bronieniu mają zadanie wygrać rywalizację w SFG i przejść do ataku szybkiego. Wskazówki i korekta: Zwracamy uwagę na rywalizację 1v1 w bronieniu i szybkość reakcji po odbiorze piłki. Zawodnicy w bronieniu muszą być aktywni – skaczą do piłki!

Wzorcowe konspekty treningowe dla piłki 11osobowej | MARZEC 2023

12 gotowych konspektów treningowych.

Bonus 4 konspekty dla SFG.

60 ćwiczeń treningowych.

Konspekt treningowy w formie PDF oraz DOC (do edycji).

Grafika i Animacja ćwiczeń treningowych.

Inspiracja.

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping