fbpx

Gra zadaniowa Br+7v7+Br – akcent momentów przejścia.

Grafika ćwiczenia
Zeskanuj Kod QR i pobierz ćwiczenie na telefon!
Organizacja ćwiczenia
Cel gry | Punkty Treningowe

Czas ćwiczenia: 15'

Pole ćwiczenia: Połowa boiska.

Sprzęt treningowy: Stożki, Oznaczniki, Piłki.

Cel zadania: Doskonalenie utrzymania się przy piłce z zakończeniem akcji ofensywnej.

Faza atakowania + moment przejścia A-B.

Utrzymanie się przy piłce.

Budowa akcji w środkowej strefie boiska.

Kontrola przestrzenia / Komunikacja.

Doskok do piłki po stracie (moment przejścia A-B).

Atak szybki (moment przejścia B-A).

Punkty treningowe są zmienne i uzależnione od fazy gry w jakiej znajduje się zespół i co Trener chce "wyciągnąć" z danego ćwiczenia.

Opis ćwiczenia

Zawodnicy podzieleni na dwie grupy. Zadanie w formie gry zadaniowej. Zadaniem zawodników w atakowaniu jest utrzymanie się przy piłce i zakończenie akcji strzałem na bramkę. Zawodnicy w bronieniu mają zadanie odzyskać piłkę. W tej grze wyznacz zawodnikom zadania w momentach przejścia i wymagaj wykonywania ich. Uwaga: Nie ograniczamy kontaktów z piłką i dajemy dowolność w budowaniu akcji ofensywnej. Wskazówka: Wycięte narożniki boiska – ich zadaniem jest wymuszenie wcinania się zawodników w pole karne.

Competitors divided into two groups. A task in the form of a task game. The task of the players in attacking is to hold the ball and finish the action with a shot on goal. Defending players have the task of retrieving the ball. In this game, give your players tasks at the transition points and make them complete them. Note: We do not limit contact with the ball and we give freedom in building an offensive action. Hint: Cut corners of the field – their task is to force the players into the penalty area.

Baza ćwiczeń

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping