fbpx

Gra zadaniowa 6v5 (+N) otwarcie w bocznym sektorze.

Organizacja ćwiczenia
  • Czas ćwiczenia 15′
  • Pole ćwiczenia: Połowa boiska.
  • Sprzęt: Stożki, Oznaczniki, Tyczki (małe bramki), Piłki.
Opis ćwiczenia

Mała gra, w której zawodnicy (bramkarz) otwierają grę zawsze do bocznej strefy (niskiej). Element, który chcemy mocno zaznaczać to obiegnięcie zawodnika z plecami. Mamy dwie możliwości rozegrania takiego obiegu Wariant 1 – Zawodnik na pozycji 7-11 robi miejsce wchodząc do środka, a zawodnik na pozycji 2-3 z obiegiem wchodzi na jego miejsce gdzie otrzymuje podanie ze środka pola od zawodników na pozycji 6-8-10. Wariant II – Zawodnik na pozycji 2-3 obiega partnera z pozycji 7-11 i od niego otrzymuje podanie. Po przejęciu piłki zadaniem jest przeprowadzenie piłki przez jedną z otwartych bramek.

Wskazówki i Uwagi

Ćwiczenie możesz zastosować w dowolnej fazie gry jaką akurat chcesz trenować. W takim przypadku musisz coachingować akurat takie elementy, które są w danej fazie gry. W tym przypadku jesteś fazie atakowania i skupiamy się tylko na atakowaniu. Bramki w tym ćwiczeniu są odpowiednio punktowane, ma to znaczenie z tego względu ponieważ chcemy prowadzić atak środkiem i zakończyć akcję w środkowej strefie, jakbyśmy chcieli prowadzić ataki w bocznych strefach, wtedy więcej punktów dajemy przy bramkach w bocznych strefach boiska.

Punkty Coachingowe

Najważniejszy punkt coachingowy w tym ćwiczeniu. Otwieramy akcję do bocznej strefy boiska, każda piłka musi być po ziemi, dokładna do zawodnika, który wykonuje ruch od i do piłki (jest aktywny).

Zawodnik jest aktywny, swoim ruchem do piłki wymusza podanie otwierające akcję. Przyjęcie piłki też musi być kierunkowe, dlatego naciskajmy na zawodników, żeby przyjęcie piłki było zawsze do przodu. 

Zawodnicy w bocznych strefach muszą grać blisko siebie, ponieważ chcemy, żeby pracowali z obiegiem.

Programy Treningowe | Lipiec

Trenerze – mamy dla Ciebie coś specjalnego, obniżamy ceny wszystkich Programów Treningowych.

UWAGA ! Jest to propozycja jednorazowa, dostępna tylko przez określony czas.
by beTiMES

Po tym czasie zakup Programów Treningowych w tej cenie nie będzie już możliwy.

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping