fbpx

Gra z rozegraniem do bocznej strefy (faza przejścia) 4v2 na 2v3.

Organizacja ćwiczenia
  • Czas ćwiczenia 10-15′.
  • Pole ćwiczenia: Połowa pola karnego – pole gry 15x15m.
  • Sprzęt: Stożki, Oznaczniki, Tyczki, Piłki.
Opis ćwiczenia
Zawodnicy ustawieni w polu gry 4v2 grają na utrzymanie (faza ataku). W sytuacji przejęcia piłki przez zawodników w obronie maja oni zadanie podaniem prostopadłym wyprowadzić piłkę z pola gry do bocznej strefy boiska (faza przejścia O/A). Z bocznej strefy z piłką wbiega zawodnik i finalizuje akcję 3vBr. Z pola gry wybiega zawodnik, który otwierał grę z pola 4v2.
Wskazówki i Uwagi

Forma ćwiczenia taka jak poprzednio dodajemy tylko obrońców, którzy maja zadanie przerwać akcję ofensywną. Po przejęciu piłki – obrońcy mają zadanie podać piłkę do trenera lub przeprowadzić piłkę przez otwartą bramkę, która ustawiona jest na linii pola karnego (faza przejścia O/A – A/O).

Punkty Coachingowe

Najważniejszy punkt coachingowy w tym ćwiczeniu. Gramy w wysokiej obronie i wykonujemy aktywny pressing na zawodników drużyny atakującej, jesteśmy w tym elemencie agresywni piłkarsko. Jednak nie możemy zapominać o zabezpieczeniu stref i zawężaniu pola gry, które da nam asekurację i nie rozciągnie naszych formacji. Musisz na to bardzo mocno zwracać uwagę, nawet kosztem przerywania ćwiczenia. Nie bój się tego robić, musisz być aktywny i cały czas korygować błędy, bo w meczu już nie będziesz miał na to tyle szansy.

W momencie przejęcia piłki, zawodnik musi jak najszybciej przenieść grę z małego pola gry do bocznej strefy. Ma dowolność wyboru czy zagra do lewej czy prawej strony.

Piłka otwierająca grę z małego pola, nie może być do nogi, chcemy napędzać naszą grę, więc to podanie musi być mocne i na dobieg, żeby rozpędzony zawodnik mógł dynamicznie wbiec z piłką w pole karne, zabrać się do boku i dośrodkować lub w sytuacji 1v1 wygrać dynamicznym wyjściem rywalizację.

Zawodnik z piłką ma 3 możliwości rozwinięcia akcji (1) wbiegnięcie w pole karne i zakończenie akcji strzałem (2) podanie wzdłuż bramki po ziemi (3) dośrodkowanie. Ważne jest tutaj zachowanie partnerów, żeby każdy z nich miał odpowiednio przydzielone przez Ciebie zadania. Zawodnik musi wiedzieć gdzie ma wbiec, jakie ma zadanie, jak ma się zachować. Więc niech Twoje wskazówki i zadania dla niego będą konkretne i szczegółowe.

Mam nadzieję, że ćwiczenie zainteresowało Ciebie i wykorzystasz je w swoim treningu - daj znać w komentarzu, co byś zmienił, może coś dodał?. Wiem, że jedno ćwiczenie, przeprowadzone przez dziesięciu trenerów, będzie miało dziesięć różnych wariantów - dlatego liczę też na Twoją opinie. Zapraszam Ciebie również do sprawdzenia nowych materiałów treningowych, które na pewno wzbogacą Twoją bazę treningową. Pozdrawiam Damian!

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping